Тарифи на воду в деяких регіонах зростуть в 6,5 рази

Поділитися
Тарифи на воду в деяких регіонах зростуть в 6,5 рази НКРЕКП з 1 травня збільшила тариф на воду для населення © vz.ua
Комісія регулювання енергетики і комунальних послуг переглянула тариф 17 водоканалів

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), збільшила з 1 травня 2015 року тариф на воду для населення. Підвищення складе від 4% до 6,5 рази в залежності від водопостачального підприємства. Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні 16 квітня, з урахуванням зростання вартості електроенергії та валютних кредитів ряду водоканалів.

Комісія переглянула тариф 17 водоканалів, розподіливши їх на дві групи: підприємства з кредитами і без кредитів. Згідно з матеріалами НКРЕКП, у першій групі два водоканалу: Миколаївводоканал, для якого тариф на водопостачання підвищений до 4,84 грн/куб м (на 5,7%), водовідведення - до 3,83 грн (на 5%), Новоград-Волинське виробниче управління водно-каналізаційного господарства з підвищенням тарифу на водопостачання до 7,24 грн (на 112%), на водовідведення - до 12,02 грн (на 187%).

У другій групі 17 підприємств, для яких тариф на послуги з водопостачання та водовідведення для населення зріс від 4% до 6,5 рази. У цю групу входять Жовтоводський водоканал, Вишневскводоканал, Ирпеньводоканал, Чугуеввода, Лисичанскводоканал, Дніпродзержинський Міськводоканал, Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства, Таун сервіс (Сєвєродонецьк), Придніпровська залізниця, КП Водопостачання Вознесенська, Біологічні очисні споруди (Вознесенськ), Котовскводоканал, Аульський водовід, Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, а також Славутське управління водно-каналізаційного господарства.

26 березня НКРЕКП підвищила тарифи на воду для населення з 1 травня на 4-100% в залежності від конкретного водопостачального підприємства.

Комісія розбила 42 водоканалу на три групи: підприємства з валютними кредитами, яким, крім зростання електроенергії, тариф потрібно закласти девальвацію гривні; підприємства без валютних кредитів, для яких в тариф закладається тільки зростання вартості електроенергії, і третя група - водоканали, для яких тариф не змінювався з 2008 року.

Для першої групи водоканалів (11 підприємств) зростання тарифу на водопостачання та водовідведення в середньому визначався у 12%; для другої групи (27 водоканалів) - в середньому 8%, для водоканалів чотирьох останньої групи - від 15% до 100%.

В Україні, без урахування окупованої Росією Криму, існує 95 водопостачальних підприємств.

У березні представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оцінили можливе підвищення тарифів на гарячу воду на рівні 55%, на холодну - 25%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі