Супрун спіймала Скалецьку на маніпуляціях із зарплатами лікарів

Поділитися
Супрун спіймала Скалецьку на маніпуляціях із зарплатами лікарів Почувши Скалецьку, сімейні лікарі могли б подумати, що їхні зарплати суттєво зростуть. Але це не так
Незважаючи на реляції міністра про майже двократне збільшення ставки за пацієнта, зарплати сімейних лікарів не виростуть.

У 2020 році середньозважена ставка за обслуговування пацієнтів лікарями первинної ланки буде збільшена з 370 до 600 гривень. Однак на зарплатах лікарів це не позначиться, оскільки МОЗ знизив коефіцієнти, якими регулюється підсумкова сума за пацієнтів різних вікових груп. У ході виступу у Верховній Раді 15 листопада міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька представила перший факт як досягнення відомства, однак не згадала про другий. На це звернула увагу її попередниця Уляна Супрун.

"Говорити про збільшення середньозваженої ставки майже вдвічі і не вказувати, що вона також залежить від коефіцієнтів, що її регулюють, - виглядає або як маніпуляція, або як невдала комунікація з цієї зміни. Чому це так, і чи змінилося зі збільшенням ставки щось для лікарів і пацієнтів? Насправді, ні. Сума тарифу залишилася фактично такою ж", - написала колишня керівниця МОЗ на своїй сторінці у Facebook у понеділок ввечері, 25 листопада.

Супрун нагадала, що з 2018 року Національна служба здоров'я оплачує послуги установ, що надають первинну медичну допомогу (поліклінік і амбулаторій) за принципом капітації Капитаційона ставка регулюється з допомогою коефіцієнтів, які враховують ризики для здоров'я пацієнтів різного віку. Зокрема, коефіцієнт для дітей до п'яти років - "4", і лікар за обслуговування такого пацієнта отримує 1480 гривень на рік (4х370). Для дітей від 6 до 17 років встановлений коефіцієнт "2,2",і на їх медичне обслуговування у первинній ланці виділяється 814 гривень на рік. Обслуговування дорослих пацієнтів (від 18 до 39 років) коштує 370 гривень на рік, так як коефіцієнт для них дорівнює "1", пацієнтів у віці від 40 до 64 років – 444 гривні (коефіцієнт "1,2"), старше за 65 років – 740 гривень (коефіцієнт "2").

У проєкті постанови, що передбачає збільшення ставки з 370 до 600 гривень, вказані нові, нижчі, коефіцієнти.

"Разом із підвищенням тарифу також змінилися коефіцієнти, які в результаті вирівнюють суму капітації на той же рівень, як це було і за тарифом 370 гривень", - констатувала Супрун.

У підсумку, на медичне обслуговування дітей до п'яти років Нацслужба здоров'я виділяти лише на 18 копійок в рік більше (1480 гривень 18 копійок проти 1480 гривень), а дітей і підлітків від 6 до 17 років – більше на 25 копійок (814 гривень 25 копійок проти 814 гривень). У той же час, витрати на обслуговування пацієнтів старше 18 і молодше 39 років будуть знижені на 10 копійок (369,90 проти 370 гривень). На 25 і 21 копійку менше планують виділяти на пацієнтів 40-64 років і старше 65 років відповідно.

"Важливо запобігати поширенню таких маніпуляцій, які можуть заплутати або викликати помилкові очікування. Лише правдива інформація і пояснення для всіх стейкголдерів змін можуть забезпечити успішну реалізацію трансформації системи охорони здоров'я", - підсумувала Супрун.

Тим часом голова Національної служби здоров'я Олег Петренко написав заяву про відставку. Своє рішення він пояснив різними фундаментальними цінностями з людьми, які зараз намагаються трансформувати систему охорони здоров'я в Україні.

"Нацслужба здоров'я точно не повинна бути "бухгалтерією" при Міністерстві охорони здоров'я", - наголосив Петренко.

Детальніше про медичні гарантії фінансування медичного обслуговування громадян читайте в інтерв'ю з Олегом Петренком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі