Суд відмовився закривати справу про незаконне збагачення експрокурора АТО Кулика

Поділитися
Суд відмовився закривати справу про незаконне збагачення експрокурора АТО Кулика Кулика й надалі судитимуть за незаконне збагачення
Після передачі справи до Антикорупційного суду її знову можуть спробувати закрити.

Голосіївський районний суд Києва відмовився закривати справу про незаконне збагачення колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, повідомляє "Судовий репортер".

Прокурор втретє клопотав про закриття справи, оскільки раніше Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу і рішення набуло чинності.

Однак суд вважає, що п.4 ч.1 статті 284 КПК України, на який посилався прокурор, не дозволяє закрити справу, яка знаходиться вже на стадії судового розгляду – лише на стадії підготовчого засідання.

Водночас Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє закрити справу під час судового розгляду, якщо прокурор відмовиться від обвинувачення. Однак на таке "вирішення питання" не згодна сторона обвинувачення.

"Прокурор також просив суд повернутися в стадію підготовчого засідання, оскільки в грудні 2018 року у колегії була заміна одного з суддів, однак суд вирішив, що це неможливо", - йдеться в матеріалі.

Справу Кулика мають передати до Вищого антикорупційного суду України, який має запрацювати у вересні. Там її почнуть слухати з початку, тож якщо до того часу кримінальна відповідальність за незаконне збагачення не буде відновлена, є всі шанси на закриття справи на стадії підготовчого засідання.

На засіданні у понеділок, 29 липня, прокурор Андрій Касьян також попросив суд долучити до справи документи щодо придбання матір'ю дітей Кулика Іриною Німець майна у 2014-2015 роках: квартири вартістю 2,7 млн гривень і двох автівок вартістю 1,2 млн і 459 тисяч гривень відповідно. Зі слів прокурора, йому ще залишилось долучити 4-5 томів документів.

У документах щодо страхування жінка вказувала, що одружена, хоча офіційно ніколи у шлюбі з обвинуваченим не перебувала. І вказувала місцем проживання квартиру по вулиці Жилянській у Києві, де проживав Кулик. Сам експрокурор стверджує, що в той час жив у Краматорську Донецької області, за місцем служби у військовій прокуратурі сил АТО.

Адвокати Кулика також заявили про неналежність доказів, зокрема тому, що там йшлося про придбання і тих об'єктів, про які не йдеться в обвинувальному акті.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура України скерувала до суду обвинувальний акт щодо підозрюваного Кулика.

Розслідування щодо фактів ймовірного незаконного збагачення експрокурора сил АТО НАБУ розпочало 25 грудня 2015 року. 29 червня детективи провели обшук у квартирі Кулика і вручили йому повідомлення про підозру за ч.2 ст. 368-2 КК України.

"Під час досудового розслідування встановлено, що в період з 2011 по 2015 рік, перебуваючи на службі в органах прокуратури, підозрюваний отримав сукупний дохід у розмірі понад 1 млн 670 тис гривень. Більшість цих коштів була витрачена у закладах громадського харчування, на автозаправних станціях і в магазинах. У той же час у цей же період витрати Кулика перевищили дохід на 2,6 млн гривень і склали близько 3,4 млн гривень", - зазначали в НАБУ.

1 липня Солом'янський районний суд Києва заарештував два автомобілі, три квартири, земельну ділянку, два паркомісця, нежитлове приміщення та банківські рахунки прокурора.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі