Суд скасував виписану голові району Харкова підозру в держзраді

Поділитися
Суд скасував виписану голові району Харкова підозру в держзраді Мусєєв встиг виїхати з України до того, як СБУ повідомила йому про підозру © 2day.kh.ua
Обласна прокуратура подала апеляцію на рішення Київського райсуду Харкова у справі Максима Мусєєва.

Київський районний суд Харкова скасував повідомлення про підозру у державній зраді, виписане голові адміністрації Холодногірської району Харкова Максиму Мусєєву. Відповідне рішення ще 21 травня винесла суддя Світлана Колесник. Ця ухвала в Єдиному реєстрі судових рішень ще не опублікована, однак вона згадується в ухвалі Касаційного кримінального суду Верховного суду від 18 червня, повідомляє "Харківський антикорупційний центр".

Анулювання повідомлень про підозру стало можливим після прийняття так званої "правки Лозового". Однак з березня минулого року, коли відповідна процесуальна норма набула чинності, і адвокатами було подано десятки тисяч клопотань, цей випадок став одиничним, відзначають у ХАЦ.

Того ж дня, 21 травня, прокуратура Харківської області подала апеляцію на постанову Київського райсуду. Розгляд скарги прокуратури було заплановано на 13 червня в Харківському апеляційному суді, однак засідання не відбулося. Адвокат Мусєєва Юрій Вишневський звернувся до Касаційного суду Верховного суду з клопотанням про перенесення апеляції до іншого суду. Своє клопотання він мотивував "опозиційними поглядами" підозрюваного у держзраді посадовця і його нібито конфліктними відносинами з місцевими правоохоронцями. Суд прохання захисту Мусєєва відхилив.

Дата засідання Харківського апеляційного суду, який має розглянути скаргу прокуратури, ще невідома.

У ХАЦ нагадали, що адвокат Вишневський захищав нинішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, проти якого у 2012 році були відкриті кримінальні справи на тлі його конфлікту з мером міста Геннадієм Кернесом.

Восени 2018 року СБУ повідомила про підозру і оголосила в розшук голову Холодногірської району Харкова Максима Мусєєва, який до того часу вже покинув межі країни. Йому інкримінували ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада).

За даними слідства, російські спецслужби завербували посадовця в 2015 році під час відвідин ним анексованого Криму. У 2016 році йому видали паспорт громадянина РФ.

У СБУ заявили, що під керівництвом Мусєєва створювалися "альтернативні" спілки ветеранів АТО, які займалися рекетом, а також збором інформації про учасників бойових дій. Ці дані підозрюваний передавав "кураторам" зі спецслужб РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі