Ставлення українців до Росії краще, аніж навпаки — соцопитування

Поділитися
Добре до України ставиться приблизно третина росіян.

Впродовж одинадцяти років соціологічних досліджень (з 2008 до 2019) українці краще ставилися до Росії, ніж росіяни до України. Після анексії Криму і початку військових дій на Донбасі відбулося різке падіння позитивного ставлення українців до Росії (з 90% до 30%), але після закінчення активних бойових дій ставлення українців до Росії знову дещо покращилося. Зокрема в лютому 2019 року добре або дуже добре ставилося до Росії 57% українців, погано або дуже погано - 27%, 17% не визначилися, йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології.

Водночас в Росії добре або дуже добре ставилося до України 34% населення, погано або дуже погано - 55%, 10% не визначилися.

Ставлення українців до Росії суттєво залежить від регіону: на Заході позитивно ставляться до Росії 41%, у Центрі – 51%, на Півдні – 70%, на Сході – 75%. Те ж саме стосується ставлення до керівництва Росії і ставлення до росіян.

"За останній рік ставлення українців до Росії істотно покращилося (з 48% до 57%), в той час як позитивне ставлення росіян до України коливалося в межах похибки вибірки і складало, як і зараз, приблизно третину населення. І в Україні і в Росії позитивне ставлення до держави зумовлене, перш за все, позитивним ставленням до населення (77% українців позитивно ставляться до росіян, ще більше росіян (громадян Росії) позитивно ставляться до українців – 82%, в той час як до керівництва ставлення різко негативне (лише 13% українців ставляться позитивно до керівництва Росії і тільки 7% росіян – позитивно до керівництва України"", - прокоментував дані соціологічного опитування генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.

При цьому він зазначив, що істотне покращення ставлення українців до Росії і росіян, яке відбулося протягом останнього року може бути пов'язане з передвиборчою кампанією та активізацією роботи проросійських політичних сил і телевізійних каналів.

Дослідження проводилося в рамках спільного проекту КМІС і російської недержавної дослідницької організації "Левада-Центр", що здійснюється з 2008 року.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 8 по 20 лютого 2019 року провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2042 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

За даними соціологічних опитувань, на Донбасі доволі неоднозначно оцінюють імовірність повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей під контроль України. Зокрема 25% вірять у повернення протягом найближчих п'яти років, ще 25% – у віддаленій перспективі, а 17% взагалі вважають неможливим повернення ОРДЛО до складу України.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі