Собаку Джессі із захопленого РФ катера "Яни Капу" повернули родині військовополоненого моряка

Поділитися
Собаку Джессі із захопленого РФ катера "Яни Капу" повернули родині військовополоненого моряка Джессі тримали на території прикордонників РФ вісім місяців © Oleksandra Surgan / krymr.org
За словами адвокатів, переговори для повернення Джессі тривали чотири місяці.

Собаку Джессі, яка перебувала на українському буксирі "Яни Капу" під час захоплення кораблів Росією в минулому році, повернули в Україну, передає "Крим.Реалії". Джессі віддали родині військовополоненого моряка Сергія Чуліби. Після захоплення 24 українських моряків, собаку забрали співробітники прикордонної служби ФСБ РФ в окупованій Керчі.

"Власне, переговори про те, як нам краще повернути собаку, тривали близько чотирьох місяців. У підсумку мій підзахисний Володимир Терещенко написав заяву на ім'я слідчого, в якій він просив віддати його собаку Джессі своєму адвокату, тобто мені. Слідчий відповів, що не заперечує. Після отримання необхідних документів ми приїхали в Керч і, власне, нам віддали собаку", – розповіла адвокатка Анастасія Саморукова.

У свою чергу адвокат Микола Полозов повідомив, що Джессі тримали на території прикордонної служби вісім місяців.

"Вона там була на ланцюгу, не сказати, що до неї там погано ставилися, ні. Її там годували, але вона все одно знаходилася в таких напіввуличних умовах. Так вийшло, що потрапила вона до них зовсім маленькою, їй було три або чотири місяці. Я коли дізнався про неї, ще, пригадую, сказав, що врятуємо собачку – врятуємо і моряків", – зазначив Полозов.

Як повідомлялося, 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив термін утримання під вартою усім 24 морякам ще на три місяці.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти". Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення.

Наприкінці листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з країнами "Великої сімки".

25 липня СБУ разом із військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA. 24 липня до порту Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер NIKA SPIRIT. За даними міжнародної інформаційної системи EQUASIS він був ідентифікований як уже відомий танкер NEYMA, який російські окупанти використаний для перекриття Керченської протоки і блокування проходу український корабельної групи через нього в листопаді 2018 року.

Екіпаж судна звільнили у день затримання, і він зміг повернутися в Росію. У СБУ пояснили, що ці моряки не причетні до акту агресії проти України.

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі