СЦКК заявила про недостовірну інформацію у звітах ОБСЄ щодо відведення озброєння

Поділитися
СЦКК заявила про недостовірну інформацію у звітах ОБСЄ щодо відведення озброєння © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Йдеться про розміщення Україною зенітних ракетних комплексів 9К33 "Оса".

У звітах від 4 та 6 січня команда Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ надає недостовірну інформацію щодо порушень Україною Мінських домовленостей стосовно відведення зенітних ракетних комплексів 9К33 "Оса". Про це йдеться у заяві Української сторони спільного центру з контролю та координації (СЦКК) у Facebook.

"Розміщення зазначеної військової техніки не підпадає під дію Мінських угод щодо відведення озброєння. Відповідно до Мінських домовленостей відведенню підлягають танки, артилерія, РСЗВ, тактичні ракети. Про відведення зенітних ракетних комплексів у домовленостях не йдеться", - сказано у заяві.

У СЦКК зазначили, що висвітлення подібної інформації "суперечить принципам нейтральності та неупередженості, якими керуються представники СММ ОБСЄ при наданні чутливої інформації оборонного характеру".

Так, у щоденному звіті моніторингової місії від 6 січня вказується, що патруль помітив у підконтрольному уряду України районі (поблизу Підгородного) зенітний ракетний комплекс (9К33 "Оса"), який розміщено "за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння".

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ ще на трьох ділянках, розширення мандату СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Однак на останньому у 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я. Натомість ТКГ підтвердила прихильність оголошеному ще в липні "хлібному перемир'ю", за час якого в зоні ООС загинули понад 40 українських військовослужбовців і один мирний мешканець.

26 червня, ще до узгодження "перемир'я", українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі