Рябошапка розповів про результати першого етапу реформи прокуратури

Поділитися
Рябошапка розповів про результати першого етапу реформи прокуратури Тестування пройшли 610 прокурорів із 1339 © Андрій Товстиженко, DT.UA
Офіс генерального прокурора розпочне роботу вже на початку наступного року.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка у четвер, 26 грудня, дав брифінг, на якому розповів про перші результати реформи прокуратури і тестування прокурорів.

"Ми починали атестацію з кількості прокурорів 1339, після всіх процедур у Генеральній прокуратурі залишилося 610 прокурорів. Це, власне, ті 610 прокурорів, яким вже запропонували перейти до Офісу генерального прокурора та запропонували посади", - цитує генпрокурора LB.ua.

Офіс генпрокурора, який має змінити Генпрокуратуру, почне роботу 2 січня 2020 року. Офіс складатиметься з 12 департаментів, 8 окремих управлінь і двох спеціалізованих прокуратур – антикорупційної і військової. Штат Офісу генпрокурора – 1500 осіб, зараз у ГПУ працюють 2500 співробітників.

Із 20 січня почнеться донабір до Офісу генпрокурора, доукомплектовуватимуть штат людьми не з прокурорської системи.

"Ми б хотіли донабрати людей, які є професійними, які доброчесні, але не мають прокурорського досвіду, щоб отримати свіжу кров для прокуратури", - сказав Рябошапка.

За його словами, будуть відкриті близько 200 вакансій, а процедура набору буде повністю відповідати процедурі атестації, яку проходили прокурори. Нагадаємо, вона містить тест на знання законодавства, оцінку здібностей, виконання письмового завдання та перевірку на доброчесність.

Очищення обласних та окружних (місцевих) прокуратур заплановане на наступний рік.

"До вересня 2020 року буде завершено переатестацію всіх прокуратур в Україні. Це близько 7500 прокурорів, величезна кількість. І на вересень ми плануємо вийти на показник, що означає повне оновлення кадрового складу. Паралельно відбуватиметься процеси донабору прокурорів як до центрального офісу, так і в обласні та окружні прокуратури", - резюмував він.

Нагадаємо, у межах розпочатої у вересні реформи прокуратури, прокурори можуть бути переведені до нових органів прокуратури лише за умови успішного проходження атестації.

За підсумками першого етапу зі 1083 учасників тестування 95 не з'явилися взагалі, 795 кандидатів набрали понад 70 балів і пройшли на другий етап. За підсумками другого етапу 749 прокурорів із 776 склали іспит, 4 прокурори не з'явилися. 218 прокурорів ГПУ, які відмовилися від атестації, будуть звільнені.

Генпрокурор Рябошапка збирається провести максимальну кадрову чистку в ГПУ. Недоброчесні і непрофесійні мають бути звільнені для того, щоб замість них через конкурсний відбір набрати нових прокурорів.

Докладніше про кадри та необхідність реформ у правоохоронних структурах читайте у статті Олександра Лємєнова "Роздоріжжя змін у кримінальному блоці ЗеКоманди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі