Розслідування вбивств на Майдані гальмується через критичний брак людей і ресурсів - адвокат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Розслідування вбивств на Майдані гальмується через критичний брак людей і ресурсів - адвокат Адвокат пояснила затримки в розслідуванні вбивств на Майдані
В Управлінні спецрозслідувань ГПУ бракує слідчих, процесуальних керівників, комп'ютерів і навіть немає сервера.

В Управлінні спеціальних розслідувань головного слідчого управління ГПУ, яке займається розслідуванням злочинів проти Майдану, критично бракує ресурсів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише адвокат "Небесної сотні" Євгенія Закревська.

"Не вистачає слідчих (близько 20 займаються безпосередньо майданівськими справами, ще стільки ж - справами проти вищих посадових осіб). А треба - 200. Бракує процесуальних керівників, бракує фахівців. Немає площ - слідчі сидять по 5-6 людей в одному приміщенні. Немає комп'ютерів (слідчі часто працюють на своїх ноутбуках), принтерів, ксероксів. Немає сервера для зберігання і централізованого доступу до величезного масиву відео. Немає поліграфа, комп'ютера й ПЗ для 3D-моделювання", - пише Закревська.

Читайте також: Країни Балтії підготують спільну вимогу до Росії щодо відшкодування збитків за радянську окупацію

За її словами, брак ресурсів є однією з причин гальмування розслідування вбивств на Майдані. Крім того, пише Закревська, чиниться постійний тиск із боку так званого управління з нерозслідувань, створеного з благою метою - встановити і покарати тих, хто розслідування саботував.

"Але використовується воно вочевидь із репресивною метою - контролювати й не давати займатися "самодіяльністю" провідним слідчим у справах Майдану та їхнім процесуальним керівникам", - вважає адвокат.

"Слідство, якщо воно проводиться реально, а не формально, якщо слідчі справді в ньому зацікавлені і працюють креативно, на повну силу, - дуже тонкий процес. Навіть за умови повної формалізації й автоматизації слідчого процесу (не тільки процесуальної, а й інтелектуальної його складової) дуже багато значимої для слідства інформації певний час перебуває виключно "в голові" слідчого, при добре організованому процесі частина її потрапляє в "колективний розум" слідчої групи. А в наших реаліях, коли слідчі не тільки не оснащені спеціалізованим ПЗ, базами даних, - коли не йдеться навіть про комп'ютеризацію їхньої роботи, такої "віртуальної оперативної" інформації набагато більше. І, доки вона не потрапить на папір (а далеко не вся оперативна інформація туди взагалі потрапляє), єдиним її носієм є слідчий, у кращому разі - кілька, їхній процесуальний керівник", - пише Закревська.

Читайте також: Активісти опублікували відео пересування беркутівця Аброськіна під час розстрілу Небесної Сотні

Вона пояснює, що коли ключові слідчі йдуть, частина інформації - фактичних даних, логічних зв'язків, версій, результатів попередніх перевірок цих версій - втрачається.

"Часто це критична частина. Але навіть при ідеальній організації передачі справ - це завжди втрата часу й інформації. Природно, що й інформація, зафіксована в процесуальних документах, починає працювати тільки тоді, коли "потрапляє в голову" слідчого - тобто після вивчення матеріалів справи. Це теж час", - пояснює затримки в розслідуванні адвокат.

Нагадаємо, Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у свіжому випуску "Дзеркала тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі