Росія відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ щодо полонених українських моряків – Денісова

Поділитися
Росія відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ щодо полонених українських моряків – Денісова Росія зобов'язана надати українським полоненим морякам належну медичну допомогу © скриншот видео Youtube
Країна-агресор не дотримується ані власного, ані міжнародного законодавства, наголошує омбудсмен.

Росія проігнорувала рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який зобов'язав країну-агресора надати належну медичну допомогу українським морякам, захопленим у полон у Керченській протоці, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова після зустрічі з родичами військовополонених в Одесі.

"РФ відмовилася виконати рішення ЄСПЛ... Вони просто написали на сайті ФСБ, все добре", - цитує українського омбудсмена "УНІАН".

Росія не виконує ані власне, ані міжнародне законодавство, додала Денисова. "Нам про це треба говорити щодня, щоб вони визнали наших моряків військовополоненими та діяли відповідно до Женевської конвенції та інших міжнародних конвенцій у цьому питанні", - додала вона.

Зазначимо, 7 січня Україна подала до ЄСПЛ доопрацьовану міждержавну заяву проти Росії із вимогою звільнити полонених моряків. Вона стосується порушення РФ прав українців і невиконання країною-агресором власних зобов'язань у межах Європейської конвенції.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові з 26 листопада (де-факто з 28) у 10 областях і внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря діяв воєнний стан. Дія правового режиму збігла о 14:00 26 грудня.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі