Респонденти назвали найкращий варіант гарантування безпеки для України

Поділитися
Респонденти назвали найкращий варіант гарантування безпеки для України © wz.lviv.ua
Більшість підтримує вступ до НАТО.

В Україні більшість опитаних вважають, що найкращим варіантом гарантування безпеки для країни був би вступ до НАТО – 51% громадян, ще 1,5% сподіваються на військовий союз із США. Позаблоковий статус обстоюють 26%, а підтримка військового союзу з Росією та іншими країнами СНД – 5,5%. Про це свідчать результати дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

У цьому питанні існують регіональні відмінності: членство в НАТО підтримують у Західному (80%) та Центральному (54%) регіонах, а от у Південному (41%) та Східному (42%) регіонах більше віддають перевагу нейтральному статусу України. Більше того, у Східному регіоні 14% вважають найкращим варіантом гарантування безпеки України військовий союз із Росією та іншими країнами СНД.

Загалом, останніми роками думка українців щодо вибору зовнішньополітичних орієнтацій є стабільною, зазначають соціологи.

Так, у грудні 2014 року 57% обирали орієнтацію на вступ до Євросоюзу і 16% – на Митний союз, у грудні 2015 року – відповідно, 56% і 13%, у грудні 2016 року – 58% і 11%, у грудні 2017 року – 59% і 11%, у грудні 2018 – 59% і 12,5%, а у грудні 2019 – 64% обирають вступ до ЄС і 13% – до Митного Союзу.

Також стабільно існують відмінності між регіонами: згідно з даними свіжого опитування, Західний регіон майже абсолютно орієнтований на Євросоюз (90% проти 3%), Центральний теж має виражену проєвропейську орієнтацію (70% проти 8%), дещо з "меншим рахунком" переважає проєвропейська орієнтація і в Південному регіоні (44% проти 23%) та Східному (42% проти 23%). Причому як на Півдні, так на Сході значна частина населення не визначилася щодо зовнішньополітичної орієнтації України (33% і 34%).

Загальнонаціональне дослідження проводилося з 13 по 18 грудня в усіх регіонах за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донбасу. Опитано 2017 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Зазначимо, що майже половина опитаних у рамках дослідження DT.UA і УІМ на окупованих територіях Донбасу (47,6%) впевнені: курс на членство України в Альянсі призведе до проблем розвитку української держави, а 33,5% бачать у реалізації цієї політики, швидше, негативний сценарій, ніж позитивний. І лише 0,9% вірять: курс євроатлантичної інтеграції - умова успішного розвитку країни. Позитивно налаштовані 6,4% думають, що така політика може привести до успіху. Обережніші у своїх оцінках 11,4% респондентів, які вважають, що результат "залежить від того, як українська влада проводитиме цю політику".

Та якщо Північноатлантичний альянс і потенційний вступ до нього України викликають в опитаних жителів ОРДЛО майже загальне відторгнення, то до ЄС ставлення дещо м'якше, а оцінка політики євроінтеграції - лояльніша.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте у статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі