Реальні дані про забруднення екології після пожежі під Києвом приховують - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Реальні дані про забруднення екології після пожежі під Києвом приховують - експерт Еколог впевнена, що злочинна бездіяльність викликає подальше забруднення навколишнього середовища © ДСНС України
Державні органи не дають результатів будь-яких зроблених ними досліджень стану навколишнього середовища після пожежі.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила, що попри запевнення керівництва Мінекології, Держекоінспекції та Держсанепідемслужби України про те, що загрози для здоров'я людей немає, екологічна ситуація, спричинена масштабною пожежею під Києвом, викликає серйозне занепокоєння і загрожує здоров'ю великої кількості дорослих та дітей.

"Ще вночі 8 червня ми, екологи, звернулися по гарячій лінії до урядових структур з вимогою розпочати тимчасове відселення людей, в першу чергу дітей. Але тільки близько 12:00 почали говорити про такі дії у двокілометровій зоні. Втрата часу при таких подіях є недопустимою і може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям людей", - розповіла Тимочко.

За її словами, ні Мінприроди, ні Державна екологічна інспекція України не дають практичних рекомендацій щодо захисту навколишнього середовища, не висловлюють чіткої позиції щодо доцільних дій для держави та населення у такій ситуації. Відсутня інформація щодо наявного забруднення довкілля на прилеглих територіях.

"Міністр екології та природних ресурсів України заявив, що шкода довкіллю дійсно завдана, проте про екологічну катастрофу наразі не йдеться. Такі заяви є безпідставними, оскільки світова практика та дослідження вітчизняних вчених, екологів-практиків говорять про невідворотність негативних екологічних наслідків для довкілля та здоров'я людей. Також ці державні органи не дають результатів будь-яких зроблених ними досліджень стану довкілля", - уточнила еколог.

Тимочко пояснила, що при спалюванні рідких палив разом з димовими газами в атмосферне повітря, крім оксиду вуглецю, потрапляють оксиди азоту і оксиди сірки, які в поєднанні з атмосферним киснем утворюють кислотні дощі. Такі дощі можуть бути і сухими, тобто випадати у вигляді мінеральних часток, які, потрапляючи в довкілля, тривалий час будуть його отруювати.

"Якщо підуть дощі - а синоптики їх прогнозують, - то все те буде у людей на голові, на городах і в джерелах водопостачання. Завдяки погодним умовам, зокрема напрямку вітру, хмара диму від пожежі на нафтобазі під Васильковом не поширилася на Київ. Але постраждали території, розташовані південніше", - додала вона.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги впевнена, що власники нафтобази і органи влади приховують дані про кількість нафтопродуктів, які знаходилися на території нафтобази.

"Якби ми знали, скільки там усього зберігалося нафтопродуктів, то можна було б вирахувати, скільки шкідливих речовин потрапило в довкілля внаслідок цієї масштабної пожежі. Завдяки методам математичного моделювання нескладно отримати чітку картину забруднення навколишнього середовища різними отруйними речовинами, порахувати точну кількість викидів. Злочинна бездіяльність спричинює подальше забруднення навколишнього середовища, тому коли Мінекології і природних ресурсів заявляє, що немає перевищення ГДК, і що аварія не завдасть шкоди природі, то це, я вважаю, злочинна поведінка, яка може погіршити процес ліквідації наслідків аварії, - переконана Тимочко.

Докладніше читайте у статті Тетяни Тимочко "Власники нафтобази і органи влади приховують реальні дані про забруднення довкілля" на DT.UA.

Пожежа на нафтобазі приватної БРСМ-нафта"у Васильківському районі під Києвом розпочалася ввечері у понеділок, 8 червня. Вранці 9 червня на базі стався потужний вибух, з кількома пожежними було втрачено зв'язок. Пізніше були знайдені тіла трьох з них. Загальна кількість загиблих, за офіційними даними, сягла п'яти, постраждали 14 осіб.

Директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн висловив припущення, що причиною пожежі на нафтобазі під Києвом могло стати підпільне виробництво.

Він також зазначив зв'язок "БРСМ" з екс-міністром енергетики часів Віктора Януковича Едуардом Ставицьким, який втік з України і зараз перебуває за її межами. МВС вже проводить досудове розслідування у справі про розкрадання грошових коштів службовими особами групи підприємств "БРСМ" шляхом незаконного придбання, виробництва та збуту нафтопродуктів на загальну суму понад 1,2 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі