Рада Європи: У вересні розслідування дій міліції на Майдані зайшло в глухий кут

Поділитися
Рада Європи: У вересні розслідування дій міліції на Майдані зайшло в глухий кут Ні планів проведення операції, ні відповідальних за її проведення слідчі до вересня визначити так і не змогли
На той час слідство не знайшло жодного силовика, якому можна було б висунути звинувачення.

Комітет з попередження тортур і нелюдського або принижуючого гідність поводження чи покарання Ради Європи вважає, що розслідування дій силовиків під час подій у Києві в листопаді 2013-го - лютому 2014-го фактично було призупинене.

"В цілому стало очевидним, що у всіх вивчених делегацією випадках розслідування зайшли в глухий кут, оскільки слідчі не можуть встановити особу жодного представника правоохоронних органів, який би був потенційним злочинцем", - йдеться в опублікованих 13 січня попередніх спостереженнях за результатами візиту делегації комітету в Україну 9-16 вересня минулого року.

Із зібраних свідчень члени делегації заявили, що "подібні проблеми існують в сотнях схожих справ".

На їхню думку, проведенню розслідувань також заважає неспішна робота судів, які тривалий час розглядають рішення про дозволи на проведення обшуку або на доступ до інформації про використання мобільних телефонів.

"Незважаючи на те, що закон зобов'язує суддів прийняти рішення по таким запитам "негайно", вони, очевидно, нерідко приймаються тільки після декількох тижнів або навіть місяців", - йдеться в повідомленні.

Представникам комітету РЄ вдалося дізнатися, що слідчі не змогли отримати ніяких планів розміщення правоохоронних органів під час подій на Майдані.

За даними внутрішнього розслідування МВС, завершеного 24 квітня 2014, "відповідальні органи не готували відповідні операційні плани, реальне розміщення правоохоронців відрізнялося від запланованого, не були призначені відповідальні за координацію та спостереження за силовими операціями на місці, а ідентифікувати силовиків, задіяних у цих операціях, неможливо, так як вони були в масках".

"Делегація також отримала інформацію, що прокурори не змогли отримати доступ до різних внутрішнім документів Міністерства внутрішніх справ, що стосуються вище згаданих операцій, оскільки вони були класифіковані як "секретні". За словами деяких співрозмовників, є відомості, що відповідні внутрішні документи були знищені", - наголошується в документі.

У документі також говориться, що кілька високопоставлених представників правоохоронних органів, відповідальних за формування планів розміщення силовиків, покинули країну, а дві третини бійців "Беркута" і колишніх Внутрішніх військ знаходяться в зоні антитерористичної операції, а тому не можуть бути допитані.

Крім того, наголошується, що розслідування справ, пов'язаних з Майданом, часом ведуть різні органи, які погано координуються між собою.

У листопаді Генеральний прокурор України Віталій Ярема в своїй статті "Список справедливості" на ZN.UA розповів про причини затягування розслідування злочинів, скоєних силовиками на Майдані. За його словами, в період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестним акціям. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

Крім того, як зазначає Ярема, було вивезено і приховано значну кількість вогнепальної зброї, яка перебувала на озброєнні спецпідрозділу "Беркут", з якої могли розстрілювати майданівців. При цьому, за його словами, переважна більшість правоохоронців, які брали участь у протидії протестним акціям, не бажають повідомляти слідству подробиці тих подій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі