Рада встановила розміри фінансової допомоги сім'ям загиблих військовослужбовців

Поділитися
Рада встановила розміри фінансової допомоги сім'ям загиблих військовослужбовців Верховна Рада встановила розміри фінансової допомоги сім'ям загиблих військовослужбовців © mediarnbo.org
Для тих військовослужбовців, хто отримав інвалідність, фінансова допомога встановлена на рівні від 264,6 до 441 тисяч гривень.

Верховна Рада встановила розміри фінансової допомоги сім'ям загиблих військовослужбовців у розмірі 750 прожиткових мінімумів, що в даний час складає 882 тисяч гривень.

За відповідний законопроект №2406 про внесення змін до законодавства щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей на засіданні у п'ятницю проголосували 229 народних депутатів.

Законом внесено зміни, зокрема, в закон про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.

Зміни припускають, що сім'ї військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, отриманого при виконанні обов'язків, отримуватимуть одноразову грошову допомогу в розмірі 750 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб.

У той же час у разі отримання військовослужбовцем інвалідності I групи він отримає одноразову грошову допомогу в розмірі 375 прожиткових мінімумів (в 2015 році – 441 тис грн), інвалідності II групи – 300 прожиткових мінімумів (в 2015 році – 352,8 тис. грн), інвалідності III групи – 225 прожиткових мінімумів (в 2015 році – 264,6 тис. грн).

Передбачається, що в разі загибелі військовослужбовця одноразова допомога призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та одержання за їх особистою заявою або заявою їх законних представників.

Разом із тим закон встановлює, що його дія не поширюється на осіб, стосовно яких до набрання чинності цього закону прийнято рішення про призначення і виплату їм одноразової грошової допомоги у разі загибелі, отримання інвалідності або часткової втрати працездатності без інвалідності, та на осіб, які отримали замість зазначеної допомоги інші компенсаційні виплати.

Читайте також: "Плоть від плоті": Аваков чекає Шкіряка назад в МВС


Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла цей закон у першому читанні 16 червня нинішнього року.

Прожитковий мінімум в держбюджеті на поточний 2015 рік затверджено у сумі 1,176 тис. грн.

Раніше Кабмін збільшив суми грошових виплат для військовослужбовців. "Одноразова допомога встановлюється в залежності від категорії особового складу в таких розмірах: особам рядового складу - вісім мінімальних заробітних плат (9744 гривні); особам сержантського і старшинського складу - дев'ять мінімальних заробітних плат (10 962 гривень); для осіб офіцерського складу - десять мінімальних заробітних плат (12 180 гривень)", - йдеться в постанові.

У кінці травня Яценюк також заявив, що на житло військовослужбовцям АТО виділять 1 млрд грн.

Наше суспільство ніколи не повернеться з війни, поки не вирішить правові, медико-соціальні та соціальні проблеми воїнів АТО, описує проблеми і боротьбу з бюрократією повернулися з війни бійців АТО Ірина Кириченко у статті для DT.UA "Війна: "інвентаризація" перемоги і болю". Громадяни, відважно кинулися захищати Батьківщину, не думали про соціальних і юридичних гарантій захисту. На жаль, багатьом з них судилося прийти з війни пораненими і покаліченими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі