Путін став лідером антипатій на Південному Сході України, а в Криму не люблять Обаму

Поділитися
Путін став лідером антипатій на Південному Сході України, а в Криму не люблять Обаму
Ставлення до українського президента в південно-східних областях України досить неоднозначне.

Теза про розділення України за етнічною та мовною ознакою не підтвердився
Теза про розділення України за етнічною та мовною ознакою не підтвердився

Південно-східні області України продемонстрували загальний скептицизм по відношенню до всіх політиків на фотографіях, які запропонували соціологи для проведення опитування.

У ході дослідження Київського міжнародного інституту соціології і "Левади-Центру" респонденти отримали картку з фотографіями, на яких були зображені Ленін, Петро Порошенко, Барак Обама і Володимир Путін. Для кримчан фото Порошенко замінили на світлину Аксьонова. Фотографії не були підписані. Респонденту пропонувалося відповісти на питання: "Скажіть, будь ласка, як ви ставитеся до людини на фотографії".

Крім того, вибірка у південно-східних областях була розділена на наступні групи: україномовні українці (22,6%), російськомовні українці (40,7%), українці-білінгви (17,4%), російськомовні етнічні росіяни (11,6%). У Криму через малу кількость суто україномовних було виділено три групи: етнічні росіяни (63,5%), етнічні українці (20,9%) і татари (8,5%).

Як показує дослідження, південно-східні області продемонстрували загальний скептицизм по відношенню до всіх політиків на фотографіях: ні у одного з них відсоток прихильників не перевищив відсоток тих, хто відноситься нейтрально або негативно. Ставлення до Порошенка неоднозначне: він має приблизно однаковий відсоток позитивно і негативно налаштованих. Ленін і Обама є нейтральними фігурами, з невеликою перевагою негативних оцінок. Путін - лідер громадських антипатій, хоча близько чверті поставилися до нього нейтрально.

"В Криму картина зовсім інша. Путін викликає у жителів півострова дуже позитивне ставлення", - йдеться в дослідженні. Оцінки Обами є практично дзеркальним відображенням оцінками російського президента - кримчанам він дуже подобається. До Леніна ставлення нейтральне. Аксьонов сприймається позитивно, але в меншій мірі, ніж Путін. Порівняно з жителями материкових територій, кримчани набагато більш одностайні.

Хоча етнічні росіяни в південно-східних областях висловлюють велику симпатію до Путіна і велику антипатію до Обами, ніж українці, але навіть серед них відсоток тих, хто негативно сприймає Путіна перевищує відсоток тих, хто ставиться до нього позитивно. Відмінності між україномовними і російськомовними українцями ще менше. Кожна лінгво-етнічна група неоднорідна у своїх оцінках.

У Криму відмінності між росіянами і українцями не надто суттєві. Ті українці, які залишилися в Криму, дуже підтримують російського лідера і засуджують американського президента. В опозиції опинилися кримські татари, які не приховують свого негативного ставлення до Путіна, Аксьонову і Леніну.

"Отже, результати не підтверджують тезу, що Україна розділена за етнічною і мовною ознакою", - сказано в результатах дослідження. Інші питання, включені в дослідження, вказують на невеликий зв'язок між мовою, якою користується людина, і підтримкою нею української національної ідеї. Незважаючи на всі регіональні особливості, шість південно-східних областей негативно ставляться до політики Путіна.

22 січня в американської газеті Washington Post вийшла стаття "Наскільки популярні Путін і Обама в Криму і Східній Україні?". Стаття ґрунтується на даних досліджень, які в грудні 2014 року провели російський "Левада-Центр" в Криму і КМІС в шести південно-східних областях України, не охоплених бойовими діями. Ці області - Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Херсонська, Миколаївська і Запорізька. Вибірка КМІС становила 2000 респондентів, вибірка "Левади-Центру" - 752. Опитування проводилося за замовленням дослідної групи з Університету Колорадо за фінансової підтримки US National Science Foundation.

минулого тижня стало відомо, що українці все більше негативно ставляться до Росії, а росіяни - до Україні, свідчить дослідження, проведене українським КМІС і російським "Левада-Центром".

Згідно одне з останніх опитувань, Україна опинилася на другому місці після США серед країн, які росіяни визначають як ворожі - такою її вважають майже третина жителів РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі