Протестувати готовий лише кожен п'ятий українець, але багато схильні до самосуду

Поділитися
Протестувати готовий лише кожен п'ятий українець, але багато схильні до самосуду Українці не налаштовані на протести © Андрій Товстиженко, DT.UA
Протестні настрої знизилися, але дуже відчутною залишилася схильність громадян до самосуду.

Лише 18% громадян готові взяти участь у можливих акціях протесту (4% - "обов'язково" і ще 14% - "скоріше за все"). Переважна ж більшість (67%) брати участь у протестах не мають наміру (43% - "точно ні" і ще 24% - "швидше за все, ні").

Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" та соціологічною службою Центру Разумкова.

"Це - найнижчі показники готовності до протестів за період з травня 2013 року", - зазначають соціологи.

Найвищі протестні настрої українців спостерігалися в січні 2015 року - готовність протестувати тоді висловили 43% населення (період, коли почав стрімко падати курс гривні і рости ціни).

Традиційно високою готовністю до протестів відрізняється населення Західного регіону, де готові взяти участь в акціях протесту 33% населення. В інших регіонах така готовність істотно менше: 21% в Центральному регіоні, 13% - в Південному, 10% - в Східному і 7% в Донбасі.

На сьогоднішній день тільки третина (28%) населення очікують, що в їхніх містах і селах можливі масові акції протестів (6% у цьому впевнені і ще 22% допускають таку можливість).

Проте більшість населення (60%) вважає такі виступи або малоймовірними (33%) або зовсім не можливими (27%). Найбільше чекають виступів протестів жителі Центрального (38%), Східного (30%) і Західного (28%) регіонів, найменше – на Донбасі (10%).

Як повідомлялося, на сьогодні діяльністю влади, насамперед, діяльністю Порошенка і Яценюка незадоволені більшість українців - таких 60-70%. При цьому більш різкі оцінки громадяни висловлюють на адресу глави "уряду камікадзе".

Також примітно, що соцопитування показують, що більше половини українців не готові терпіти труднощі заради реалізації реформ.

У відношенні до самосуду громадська думка неоднорідне. З одного боку, тільки 12% населення поділяють думку, що "самосуд в наших умовах є єдиним способів покарати злочинців". І в той же час 35% населення вважають, що самосуд, хоч і неприпустимий, але в деяких випадках може бути виправданим.

Категорично налаштовані проти самосуду 46% населення. Найбільше схильні до підтримки самосуду жителі Західного регіону, де 16% впевнені, що самосуд - це єдиний спосіб покарати злочинців, а 44% схильні іноді припускати таку можливість (33% категорично засуджують). Менше підтримують можливість самосуду на Сході, де тільки 7% вважають самосуд методом досягнення справедливості, 26% схильні іноді його виправдовувати, а 60% вважають неприпустимим у будь-якому випадку.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року. Опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі