Президент Сербії визнав, що зброя його країни могла опинитися в Донбасі

Поділитися
Президент Сербії визнав, що зброя його країни могла опинитися в Донбасі
Сербська зброя в Україні створює проблеми для Вучича через тісні зв'язки із Росією.

Сербія не продавала Україні зброю, однак її мінометні снаряди могли опинитися в Донбасі шляхом реекспорту, заявив президент країни Александар Вучич, коментуючи раніше оприлюднені документи про зустріч представника України з представниками сербського заводу "Крушик". Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал N1info.

"Вони (опозиція, – ред.) звинуватили нас у вбивстві російських дітей в Донецьку і Луганську, бо ми продаємо зброю в Україну. Вони хочуть погіршення відносин між нашою країною і Росією. Вони показали документ, який має продемонструвати вину Сербії" - сказав Вучич.

Згідно із оприлюдненими даними віце-президентом Партії свободи і справедливості Марінікою Тепич, сербська компанія "Техноремонт" купила партію мін виробництва заводу "Крушик" у продавця Jugoimport SDPR, продала їх польській компанії Nattan, представником якої був українець Віталій Дементьєв і вже потім нібито боєприпаси потрапили в Україну.


За словами Вучича, міністерство торгівлі дозволило "Техноремонту" продати зброю польській Nattan, яка у документах названа кінцевим отримувачем зброї. Вучич каже, що хоча все було зроблено відповідно до закону, однак спецслужби Сербії все одно попередили Службу зовнішньої розвідки РФ про можливий реекспорт озброєння в Україну. Крім того, власника "Техноремонту" викликали до безпеково-інформаційного агентства і казали "не гратися та не експортувати в Україну, не загрожувати відносинам з Росією".

У Сербії не має обмежень на експорт зброї в Україну, але її зброя в Донбасі створює проблеми для президента країни через тісні зв'язки із Росією.

Раніше болгарська антизахідна розслідувачка Діляна Гайтанджиєва заявила про те, що українські військові можуть використовувати сербську зброю попри те, що Сербія офіційно не експортує своє озброєння до України.

Минулого року повідомлялося про те, що Україна і Сербія працюють над виявленням сербських найманців у Донбасі, які воюють на боці російських окупаційних військ. Тодішній міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначав, що в Сербії вже були винесені декілька судових рішень у подібних справах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі