Православна церква України в анексованому Криму піддається постійному тиску - Зоря

Поділитися
Православна церква України в анексованому Криму піддається постійному тиску - Зоря У ПЦУ закликають ОБСЄ до регулярного моніторингу ситуації, адже мандат СММ поширюється й на окупований Крим © Архієпископ Євстратій (Зоря)
Російські окупанти відбирають храми та переслідують архієпископа Кримської єпархії Климента.

Російські окупанти Криму вдаються до систематичного переслідування духовенства та вірян Православної церкви України на анексованому півострові та у тимчасово окупованих районах Донецької і Луганської областей, повідомив під час зустрічі з представниками ОБСЄ архієпископ ПЦУ Євстратій Зоря.

"На цій сесії хочу звернути вашу особливу увагу на систематичне переслідування духовенства і вірян Православної церкви України, яке відбувається на окупованих територіях України – в Криму і окремих районах Донбасу – з боку тих, хто їх зараз контролює", – цитують архієпископа "Крим.Реалії".

Зокрема, окупанти намагаються відібрати кафедральний храм святих Володимира і Ольги у Сімферополі, а український православний храм у Євпаторії ліквідувати як "незаконний".

Тиску зазнає й голова Кримської єпархії ПЦУ архієпископ Климент, який також займається правозахисною діяльністю та підтримує українських політв'язнів.

"3 березня 2019 року в Сімферополі поліція утримувала його протягом 9 годин за абсурдними звинуваченнями: нібито він вкрав релігійні предмети зі свого храму й лаявся в громадському місці. Архієпископ Климент очолює правозахисну місію нашої церкви, і ми оцінюємо переслідування його з боку російської влади як тиск на лідера української громади Криму і правозахисника", – зазначив священик.

Водночас в ОРДЛО підконтрольні російським окупантам терористичні угруповання "Л-ДНР" зобов'язали усі релігійні громади пройти обов'язкову "реєстрацію".

Попри абсурдність та незаконність вимог невизнаних "рєспублік", відмова від "реєстрації" загрожує всім релігійним громадам, за винятком Московського патріархату, забороною на діяльність і конфіскацією усього майна.

Представник ПЦУ закликав ОБСЄ до постійного моніторингу порушень релігійної свободи в окупованих Криму та Донбасі. "Тільки міжнародна увага й вимога до Росії дотримуватися прав людини здатні запобігти погіршенню ситуації на цих територіях", – зазначив Зоря.

Зазначимо, Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі