Правління "Суспільного" вимагає перегляду рішення про звільнення Аласанії

Поділитися
Правління "Суспільного" вимагає перегляду рішення про звільнення Аласанії Правління НСТУ відкинуло претензії Наглядової ради до Зураба Аласанії
Правління НСТУ вважає незаконним рішення Наглядової ради про дострокове розірвання контракту з Зурабом Аласанією.

Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України наполягає, що рішення Наглядової ради про дострокове розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією є незаконною, і вимагає його перегляду. Висунуті наглядовою радою претензії правління визнав необґрунтованими.

"Правління вважає, рішення, прийняте у неправовий спосіб, надзвичайно небезпечним прецедентом і закликає Наглядову рада ПАТ "НСТУ" переглянути його з дотриманням всіх правових процедур", - йдеться в заяві "Суспільного" від 8 лютого.

Її укладачі вважають, що в тексті рішення про звільнення Аласанії містяться маніпуляції. Зокрема, правління не згодне з формулюванням, що створений Аласанією директорат є "дублюючою структурою".

"Керівник будь-якої компанії розподіляє виконання певних обов'язків між різними топ-менеджерами у відповідності з їхніми посадовими обов'язками та компетенціями", - пояснили в правлінні НСТУ.

Коментуючи претензії до фінансової політики Аласанії, в правлінні нагадали, що в 2018 році мовник отримав лише 50% від передбаченого законом фінансування. Тому співробітники компанії були змушені йти в неоплачувані відпустки в якості "антикризового заходу".

У правлінні запевнили, що такі відпустки на термін від 8 до 15 днів брали менеджери й інші співробітники НСТУ, і багато хто з них продовжував працювати.

При цьому "Суспільне", незважаючи на фінансові труднощі, відмовилося від розміщення "сірої" політичної реклами.

У зв'язку з висунутими претензіями щодо "непрозорості" нарахування премій топ-менеджменту мовника, правління нагадало, що їх затверджує безпосередньо Наглядова рада.

Зауваження щодо недостатнього освітлення Хресної ходи й інших заходів за участю президента Петра Порошенка правління "Суспільного" розцінило як "пряме втручання в редакційну політику".

Читайте також: Американський донор призупинив фінансування "Супільного" після звільнення Аласанії

Як повідомлялося, 31 січня Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) проголосував за дострокове розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За відповідне рішення проголосували дев'ять членів ради, проти – троє. Причину звільнення Аласанії в наглядовій раді називати не стали, пообіцявши опублікувати протокол засідання пізніше.

Тимчасовим в.о. голови правління НСТУ Наглядова рада призначила Миколу Чернотицького. Аласанія не виключив, що оскаржуватиме рішення Наглядової ради в суді.

Протокол засідання Наглядової ради було опубліковано 6 лютого. В ході засідання Аласанію звинуватили в незбалансованій і непрозорій фінансовій політиці і нездатності реалізувати концепцію розвитку мовника. У списку претензій також присутні "деполітизація" новин, "невірне розуміння відсторонення від влади" і недостатнє висвітлення подій з участю президента Петра Порошенка.

Зураб Аласанія був обраний головою правління НСТУ у квітні 2017 року. З березня 2014 року він очолював Національну телерадіокомпанію України, проте в листопаді 2016 року звільнився з посади директора. Своє рішення він пояснив неможливістю працювати в умовах наявного законодавчого поля і недостатнього фінансування НТКУ.

Детальніше про створення Суспільного мовлення та труднощі перетворення НТКУ в НСТУ читайте в інтерв'ю Зураба Аласанії в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі