Президент затвердив статут та ескіз ордену "Героїв Небесної сотні"

Поділитися
Президент затвердив статут та ескіз ордену "Героїв Небесної сотні" Девіз ордена: "Свобода і гідність" © volyn.ua
Нагороджений орденом іменується лицарем ордена Героїв Небесної сотні. Девіз ордена: "Свобода і гідність".

Президент України Петро Порошенко затвердив статут і малюнок знака ордена "Героїв Небесної сотні". Текст відповідного указу №844/2014 оприлюднений на сайті глави держави.

"Орден "Героїв Небесної сотні запроваджено для нагородження осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних принципів демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народові, проявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), інших подій, пов'язаних з захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", - йдеться у статуті ордену.

Орденом нагороджуються громадяни України, іноземці та особи без громадянства за указом президента. Нагородження може бути проведено посмертно. Другий раз нагородження орденом не проводиться.

Читайте також: У Дніпропетровську з'явилася стіна Героїв Небесної сотні

Згідно зі статутом, нагороджений цим орденом іменується лицарем ордена Героїв Небесної сотні. Девіз ордена: "Свобода і гідність".

Особi, нагородженої орденом "Героїв Небесної сотні", вручаються знак ордена, орденська книжка, футляр знака ордена.

Девіз ордена:
Девіз ордена:

Знак ордена виготовляється зі срібла і має форму прямого рівностороннього хреста з однаковими основами на його кінцях. Хрест покритий напівпрозорої блакитною емаллю, з срібною облямівкою по периметру. У центрі хреста - зображення небесного воїна в обладунках з мечем і щитом. Обладунки і щит стилізовані під відповідні саморобні предмети спорядження учасників Революції гідності. Всі зображення рельєфні. На зворотному боці знака ордена розміщено напис рельєфними літерами "Свобода і гідність" і вигравіруваний номер знака.

Розмір хреста ордена між протилежними кінцями - 36 мм. Хрест ордена за допомогою кільця та вушка з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою блакитного кольору з білою поздовжньою смужкою посередині. Ширина стрічки - 28 мм, а ширина смужки - 3 мм Розмір колодки: висота - 45 мм, ширина - 28 мм На зворотному боці колодки - застібка для прикріплення знака ордена до одягу. Планка хреста ордена "Героїв Небесної сотні" являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту стрічкою, як на колодці хреста ордена. Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 24 мм

Читайте також: Кияни підтримали перейменування вулиці Інститутської на Героїв Небесної сотні

При цьому, згідно зі статутом, орден "Героїв Небесної сотні" носиться з лівого боку грудей. При наявності у нагороджуваного особи орденів князя Ярослава Мудрого V ступеня, "За заслуги" III ступеня знак ордена "Героїв Небесної сотні" розміщується після них, а за наявності в особи інших державних нагород України, нагород іноземних держав знак ордена "Героїв Небесної сотні" розміщують перед ними. Планка ордена "Героїв Небесної сотні" розміщується після планки ордена Богдана Хмельницького III ступеня.

Після смерті нагородженого орденом "Героїв Небесної сотні", за наявності спадкоємців, знак ордена та орденська книжка залишаються у сім'ї померлого як пам'ять. За згодою спадкоємців знак ордена та орденська книжка можуть бути передані на тимчасове або постійне зберігання до музею. У разі відсутності у померлого нагородженого спадкоємців знак ордена та орденська книжка мають бути передані на зберігання в Державне управління справами.

Нагадаємо, 22 липня президент заснував орден "Героїв Небесної сотні". 9 вересня Верховна Рада надала пільги особам, нагородженим орденом "Героїв Небесної сотні". 19 вересня Порошенко підписав цей закон.

Раніше Національний банк випустив пам'ятну медаль "Небесна сотня на варті", вшанувавши пам'ять активістів, загиблих під час масових протестів у Києві.

На аверсі медалі зображено архангела Михаїла в оточенні українського орнаменту; під ним написи: "Мамочко, пробач за чорний платок, за те, що відтепер будеш сама. Тебе я любив і любив Україну, вона, як і ти, була у мене одна" і "Героям слава!". На реверсі - герої подій українського Майданана барикаді, один з яких тримає синьо-жовтий державний прапор України; вгорі напис "Небесна сотня на варті"; унизу рік карбування - 2014.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі