Порошенко підписав указ про прискорення виконання Україною плану щодо безвізового режиму з ЄС

Поділитися
Порошенко підписав указ про прискорення виконання Україною плану щодо безвізового режиму з ЄС Порошенко хоче прискорити процес скасування віз з ЄС
Президент ввів у дію рішення РНБО.

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 липня 2015 року "Про додаткові заходи щодо введення безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом".

Як повідомляється на офіційному сайті глави держави, відповідний указ №478/2015 президент підписав у вівторок.

Рішення РНБО наказує:

Кабінету міністрів України

1) невідкладно вжити додаткових заходів щодо реалізації рекомендацій 5-го доповіді Європейської комісії про прогрес України в імплементації плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

"Мова йде про вдосконалення механізму координації і оцінки діяльності центральних органів виконавчої влади з виконання Плану дій, створення... системи контролю і моніторингу в режимі реального часу, реалізації завдань у сфері євроінтеграції", - йдеться в повідомленні.

2) забезпечити схвалення концепції створення національної системи ідентифікації громадян України, а також розробити і подати на розгляд Верховної Ради проект змін до КПК у частині визначення підслідності органів досудового слідства.

3) підготувати за участю СБУ, Національного антикорупційного бюро та з залученням представників Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України законодавчі пропозиції щодо посилення захисту свідків у кримінальному провадженні і внести на розгляд парламенту в установленому порядку відповідний законопроект.

4) зокрема, МВС доручено невідкладно завершити облаштування пункту розміщення біженців в Яготині, а також пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, в селі Мартинівське Миколаївської області.

5) МВС разом з іншими заінтересованими державними органами має організувати роботу щодо ефективного впровадження Концепції інтегрованого управління кордонами, зокрема, поліпшення міжвідомчої співпраці та обміну даними між правоохоронними органами, удосконалення методології аналізу ризиків; технічних можливостей доступу до баз даних Інтерполу в пунктах пропуску через державний кордон України.

6) МВС доручено посилити інституційну спроможність Державної міграційної служби з протидії нелегальній міграції та співпраці з країнами ЄС у цій сфері на міжвідомчому рівні. Крім цього, МВС має створити віртуальний контактний аналітичний центр і базу даних про міграційних процесах для забезпечення обміну інформацією та моніторингу ситуації у сфері міграції.

7) Міністерству юстиції за участю Генпрокуратури доручено підготувати і подати в 2-тижневий термін в Кабмін для внесення на розгляд Верховної Ради законопроект про створення державного органу по поверненню активів.

Національному банку України

1) запропоновано в 2-тижневий термін подати пропозиції стосовно додаткових форм держконтролю у сфері обігу електронних грошей з метою протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

Адміністрації Держприкордонслужби

1) у місячний термін вжити заходів щодо укладання міжнародних договорів з організації спільного патрулювання держкордону і контролю на пунктах пропуску з відповідними органами суміжних держав.

Генпрокуратурі

1) запропоновано прискорити роботу щодо забезпечення повноцінного функціонування спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Рішення РНБО також передбачає підготовку пропозицій щодо реформи правоохоронних органів в Україні, зокрема, з удосконалення організації їх взаємодії та координації діяльності, реформу СБУ у відповідності зі стандартами країн ЄС, реалізації заходів для приєднання до Шенгенської інформаційної системи.

Відповідне рішення на сайті президента опубліковано слідом за телефонною розмовою між президентом Єврокомісії і Петром Порошенком. Як повідомляється, Україна передала Єврокомісії звіт з виконання лібералізації візового режиму з ЄС. Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, у свою чергу, пообіцяв оцінити успіхи України у виконанні плану до грудня 2015 року.

Нагадаємо, Україна завершила першу фазу лібералізації візового режиму ще навесні минулого року, 27 травня Єврокомісія схвалила її результати. Тоді українські і навіть європейські політики оптимістично заявляли, що введення безвізового режиму можливе вже в 2014-му, але до кінця року стало ясно, що цього не трапиться.

Вже в нинішньому році багато покладали надії на Ризький самміт у травні. Однак у підсумковій декларації його учасники зазначили, що ЄС надасть Україні і Грузії безвізовий режим у разі позитивного звіту Єврокомісії, який відбудеться в кінці 2015 року.

У грудні Єврокомісія випустила доповідь, в якому може рекомендувати Європарламенту та Раді ЄС прийняти рішення щодо надання Україні безвізового режиму. Для цього Україна повинна виконати всі технічні умови Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі