Польща значно збільшила видачу багаторічних віз для українців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Майже половина віз видаються на тривалі строки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Безвізовий режим з ЄС має запрацювати найближчим часом. Але поки що єдиним способом вирішити проблему черг та корупції є багаторічні візи.

Під тиском запитів польських депутатів МЗС Польщі змінив свою політику і затвердив рішення щодо видачі по можливості більшої кількості віз на 2-5 років, пише в статті для DT.UA координатор кампанії "П'ятирічні візи для українців і білорусів" Якуб Логінов.

"Дії принесли відчутній результат у вигляді динамічного зростання кількості багаторічних Шенген-віз. У період від січня до червня 2015 р. в Україні видали 201 218 Шенген-віз типу С, з них багаторічних віз (терміном 2-5 років) 91 256, що становить 45% усіх виданих віз С. За цей же період 2014 року цей відсоток становив 44% (тоді як у минулі роки, до 2013-го, - всього кільканадцять відсотків). Натомість у Білорусі за період січень-червень 2015 р. відсоток віз із терміном 2-5 років становив 27%. В аналогічний період 2014 року це було 5%", - пише автор.

Логінов зазначає, що видача п'ятирічних віз єдиний надійний спосіб скоротити черги в європейські консульства і візові центри. Українці найчастіше подають документи на візу саме у консульства і візові центри Польщі, і саме до Польщі найчастіше хочуть приїхати на навчання, роботу або просто як туристи або з діловим візитом. Кількість візових заяв у кілька разів більше, ніж пропускна здатність польських консульств і візових центрів. І якщо б Польща і надалі видавала переважно короткострокові візи строком до одного року, як це було до 2013 р., ніякі організаційні зміни не вирішили б проблему черг.

Фактом є те, що Польща таки покінчила з практикою штучної статистики, і тепер МЗС хвалиться не загальною кількістю виданих віз, а відсотком віз терміном дії 2-5 років: "У 2014 р. таких віз було 44%, у першій половині 2015-го - 45%, в 2016-му, можливо, вдасться перейти показник 50%, а ще в 2013 р. це було все більше десятка відсотків".

"П'ятирічна віза, видана в грудні 2015 р., буде означати, що її власник, ймовірно, вже ніколи в житті не буде морочитися з візовими формальностями. Адже термін такої візи закінчиться під кінець 2020 р., а тоді, сподіваємося, безвізовий режим уже запрацює", - констатує автор.

Читайте також: Рада прийняла "безвізовий" закон про фінансування політичних партій з державного бюджету

Докладніше читайте в матеріалі Якуба Логінова "Польські п'ятирічні візи: обіцяне стало реальним, але проблеми залишилися" в "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі