Половина українців бачить у НАТО гарантію безпеки для України

Поділитися
Половина українців бачить у НАТО гарантію безпеки для України Російська агресія змінила ставлення українців до НАТО © nato.int
У сприйнятті українців Альянс чітко асоціюється з оборонним союзом.

Понад половина опитаних українців вважають вступ України до НАТО найкращим способом забезпечити належний рівень захисту для держави, свідчать дані опитування "Центру прикладних досліджень".

Так, 50,3% респондентів вважають, що гарантувати безпеку Україні може вступ до Північноатлантичного альянсу, 17,7% - що для цього країні потрібен позаблоковий статус.

Ще 9% опитаних вважають за краще сформувати військовий союз із Росією і країнами СНД, 3,3% також виступають за союз, але зі Сполученими Штатами.

"У сприйнятті українців НАТО в першу чергу є оборонним союзом (45,4 %). Відносно популярною також залишається точка зору, що це союз країн, створений для протидії Радянському Союзові й Росії (18,8 %). В якості миротворчої організації Альянс розглядає 12,5 % населення", - йдеться у дослідженні.

Серед тих, хто підтримує євроатлантичну інтеграцію України, 77% керуються саме можливістю отримати гарантії безпеки для України. На другому місці - можливість модернізації армії (49,4 %). Багато прихильників НАТО також вважають, що членство України в Альянсі стане кроком до ЄС – 37,8 %.

За останні чотири роки кількість прихильників ідеї щодо членства України в НАТО зросла і продовжує поступово збільшуватися, натомість побоювання українців щодо членства в Альянсі згасають.

Так, у березні 2014 року проти були 43% опитаних українців, у червні 2016 – 32%, у грудні 2018 – 30%, а в 2019 році – стабільно менше 30%.

Повільно зменшується і кількість тих, хто ще не визначився з цього питання. В 2019 році цей показник не переважає 20 % населення.

Дослідження "Центру прикладних досліджень" виконане на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Анкетне опитування в формі особистісного інтерв'ю методом "face to face" з використанням електронних носіїв (планшетів) проводилося на всій території України (окрім тимчасово окупованих) у період з 20 листопада по 4 грудня 2019 року.

Вибірка дослідження безповторна, багатоступенева, районована, квотна статево-вікова. Загальна кількість респондентів – 2035 осіб. Теоретична похибка вибірки (з імовірністю 0,95) не перевищує 2,2% без урахування ваги показників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі