Підозрюваний у вимаганні Корнієць стверджує, що частку в компанії його сім'ї "подарували"

Поділитися
Підозрюваний у вимаганні Корнієць стверджує, що частку в компанії його сім'ї "подарували" Корнієць: "не вимагав, а подарували"
"Діамантовий" прокурор коментує звинувачення Каська.

Підозрюваний у вимаганні екс-прокурор Олександр Корнієць заявляє, що частину статутного капіталу, в незаконному отриманні якої його звинуватив заступник генпрокурора Віталій Касько, його родині подарували власники на добровільній основі.

З такою заявою виступив Корнієць після брифінгу Каська щодо нових звинувачень екс-прокурору.

"Це неправда, тому що домовленість між підприємцем Чайковським Олегом і моєю сестрою Прокопенко Ларисою відбувалася за їх добровільною згодою. Це може бути підтверджено, тому що не тільки Чайковський запросив сестру як інвестора, а і його дружина", - стверджує Корнієць.

Він також додав, нібито його сестрі поступилися не 50%, а "де-то 20 чи 30", що не дозволяло його сім'ї контролювати бізнес.

Напередодні заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що Корнійця підозрюють у вимаганні, яке він здійснював як мінімум з 2009 року на посаді начальника нагляду ГПУ щодо дотримання природо-охоронного законодавства, зловживаючи службовим становищем.

"З 2009 року Корнієць методом погроз одній з приватних компаній з утилізації відходів змусив виплачувати йому щомісяця певну суму грошей, а в 2010 змусив потерпілу компанію віддати 50% своєї частки в статутному капіталі компанії сестрі", - зазначає Касько.

За словами Каська, протягом 2010-2012 Корнієць вимагав з підприємств по 30-50 грн щомісяця, пізніше - його "тарифи" зросли до 80 тисяч гривень.

У липні Корнієць був звільнений з-під варти під заставу в 15 млн грн.

Перед виходом з СІЗО Корнієць залишався єдиним з трьох фігурантів справи про хабарництво, який знаходився під вартою. Решта, перший заступник начальника ГПУ Володимир Шапакин і підприємець Валерій Гибаленко, внесли заставу. Більше того, Апеляційний суд Києва 20 липнявідмовився збільшити розмір застави Корнийцу з 3,2 млн до 15 млн грн, як того просила сторона обвинувачення ГПУ.

За даними СБУ, всі троє вступили в корупційний зговір і отримали хабарів у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку у підприємства, яке займалось видобуванням піску в Київській області, ніж заблокували його роботу. За "допомогу" у поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США.

Під час обшуків у першого заступника начальника ГПУ було вилучено 400 тис. доларів, а у заступника прокурора Київської області - значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів і автомат Калашникова.

Ця справа набула резонансу і супроводжувався чутками про протистоянні заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе, який брав ініціював пошуки, і генпрокурора Шокіна. Так, облава на хабарників у ГПУ стала прецедентом, зазначає журналіст Бутусов додаючи, що вперше були затримані діючі високопоставлені керівники Генпрокуратури - без попередження генерального прокурора.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі