Окупанти Криму затримали архієпископа ПЦУ Климента – активіст

Доповнено
Поділитися
Окупанти Криму затримали архієпископа ПЦУ Климента – активіст За словами активіста, священика затримали просто в автобусі
Священик їхав на зустріч із політв'язнем Павлом Грибом.

Російські силовики у неділю, 3 березня, затримали на анексованому українському півострові архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента (Куща), повідомляє активіст, директор ДП "Національне газетно-журнальне видавництво" Андрій Щекун.

"Архієпископа Климента затримали і везуть в Київській райвідділу поліції міста Сімферополя", - пише він на своїй сторінці в Facebook.

За даними активіста, сьогодні Климент мав виїхати на зустріч із незаконно утримуваним у РФ українцем Павлом Грибом. Але його затримали в автобусі на центральному автовокзалі на вулиці Київській, 4 у Сімферополі.

Російські силовики інформацію про затримання священика не коментують, підтвердження інформації про затримання з інших джерел, зокрема, від компетентних органів України, нині немає.

За інформацією Щекуна, станом на 12:50 архієпископа було доставлено не в "Київський районний відділок поліції", а "одразу в центральний райвідділ поліції, що знаходиться на вул. Футболістів, 20". Станом на 13:20 Климент знаходиться там, чекає слідчого й адвокатів.

Раніше Климент повідомляв про те, що окупаційна адміністрація Криму має намір відібрати у ПЦУ кафедральний храм у Сімферополі. Архієпископ отримав припис так званого "міністерства майнових і земельних відносин Криму" з вимогою залишити приміщення храму святих Володимира і Ольги.

До анексії у Криму налічувалося 44 парафії УПЦ КП. Нині на окупованому півострові залишилося кілька храмових приміщень релігійних громад помісної церкви. Храм святих Володимира і Ольги був кафедральним храмом Української церкви Київського патріархату в Криму, а після створення Православної церкви України – перейшов у підпорядкування до неї.

Роботу храму влітку 2017 року вже блокувала окупаційна "виконавча служба" на підставі рішення так званого "арбітражного суду" про передачу першого поверху будівлі у "державну власність". В УПЦ КП тоді повідомили, що силовики окупантів виламали двері, пошкодили вівтар, викрали цінності та блокували доступ прихожан до храм.

Нагадаємо, 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Інтронізація голови ПЦУ відбулася 3 лютого, 30 січня було офіційно зареєстровано Київську митрополію Православної церкви України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі