Названі прізвища беркутівців, підозрюваних у розстрілі евромайдановцев

Поділитися
Названі прізвища беркутівців, підозрюваних у розстрілі евромайдановцев У суді розглядається обвинувальний акт проти двох бійців "Беркута" © УНІАН
20 лютого на Інститутській загинули 49 осіб, 157 були поранені.

Начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк назвав прізвища колишніх бійців "Беркута", підозрюваних у вбивствах активістів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Тоді 49 людей загинули, 157 були поранені. А 68 з них отримали саме вогнепальні поранення.

Повідомлено про підозру щодо організації вбивств Януковичу, Захарченку, Ратушняку, керівництву київської міліції Мазану, Федчуку, керівництву київського Беркута - Кусюку, одному з його заступників, а також командирам і бійцям спецпідрозділу спецроти "Беркут" - Садівнику і 22 його підлеглим.

В даний час в суді вже розглядається обвинувальний акт проти двох з 22 цих бійців. Ще двоє бійців цієї спецроти і заступник Сергія Кусюка в даний час знаходяться під вартою. Інші підозрювані оголошені в розшук.

"Щоб цей розшук проводився і ми могли, зрештою, затримати осіб, яким повідомлено про підозру, ми повідомляємо дані тих осіб, які підозрюються у причетності до розстрілів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській. Це командир Садівник, командир взводу Мельник, Чумак, заступник командира взводу Проноза, це бійці Рябошапка, Шафаренко, Школевый, Цвігун, Псарьов, Шабаш, Панченко, Зариций, Тарануха, Трепачев, Горбик, Кравець, Владико, Маканец, Кишкань. Якщо кому-небудь відомо про місцезнаходження цих осіб, просимо повідомляти правоохоронним органам для їх затримання", - сказав Горбатюк.

Розслідування вбивств на Майдані просуваються дуже повільно, що викликає невдоволення як в українському суспільстві, так і в Європі. Ще в листопаді 2014 року колишній генпрокурор Віталій Ярема в інтерв'ю DT.UA пояснював, що саме "гальмує" розслідування вбивств на Майдані. За його словами,у період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

У зв'язку з цим у березні Міжнародна дорадча група, в якій спільно працюють європейські та українські експерти під мандатом Ради Європи, у своєму звіті щодо подій на Майдані різко розкритикувала діяльність силових і слідчих органів України, викривши в саботажі розслідування по Майдану не тільки МВС, але і ГПУ.

На початку листопада стало відомо, що прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі не побачив злочинів проти людства під час Майдану. Зокрема зазначається відсутність доказів "широкомасштабні або систематичні" насильницьких дій влади на Майдані.

В інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" директор з прав людини і спеціальний представник Ради Європи в Україні Крістос Джакомопулос розповів, що світ засудить Україну, якщо вона не розслідує вбивства на Майдані і в Одесі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі