Найбільше українці довіряють волонтерам і військовим, найменше – російським ЗМІ

Поділитися
Найбільше українці довіряють волонтерам і військовим, найменше – російським ЗМІ Волентери мають найбільший кредит довіри від українців
Високий рівень недовіри спостерігається також до судів, прокуратури та міліції.

Серед всіх громадських і владних інститутів громадяни України найбільше довіряють волонтерам (довіряють 67%, не довіряють - 23%, баланс довіри-недовіри становить + 44%), свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року.

Рівень довіри до церкви становить 62% (баланс +34%) та при цьому показав найнижчий результат за останні 5 років. Переважає довіра над недовірою у ставленні населення до Збройних сил України (+ 18%) і до добровольчих батальйонів (+16%). Також позитивним є баланс довіри-недовіри до громадських організацій (+ 13%) і до засобів масової інформації України (+ 2%), однак динаміка у відношенні до цих установ протилежна: довіра до громадських організацій зростає (від 9% в 2010 році до 13% в 2015), а до українських ЗМІ падає (від + 26% у 2010 році до 2% у 2015).

Найменше українці довіряють російським ЗМІ: негативно висловилися 83% респондентів (баланс склав -76%). Далі за рівнем недовіри йдуть всі правоохоронні органи, причому недовіра до них за п'ять останніх років суттєво зросла: суди (- 67%), прокуратура (-67%), міліція (-57%). До СБУ з недовірою ставиться 62% громадян України (-34%). При цьому рівень недовіри до Верховної Раді становить 78% (-62%), до президента – 62% (-33%).

Довіра до банкам теж коливається залежно від фінансово-економічної ситуації в країні, і в останні два роки є найнижчою: -71% в грудні 2014 року і -63% в липні 2015. Падає довіра і до місцевої влади: від +10 % у 2012 році до -22% в липні 2015р.

У ході дослідження було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Опитування проводилося в рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки програми Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі