На оцифровку територій передбачено 276 мільйонів гривень

Поділитися
На оцифровку територій передбачено 276 мільйонів гривень Головна мета аерофотозйомки - підготовка до продажу землі © youtube.com
Держгеокадастр оголосив тендер на проведення робіт з аерозйомки України і створення цифрової моделі рельєфу.

Уряд планує "оцифрувати" всю територію України протягом 2020 року. На ці цілі передбачено 276 мільйонів гривень. Про це повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Держгеокадастр оголосив тендер на проведення робіт з аерозйомки України і створення цифрової моделі рельєфу. Всю зібрану інформацію використовують у рамках запуску земельної реформи. Так, кадастри природних ресурсів і топографічні карти матимуть достовірні дані про території. Їх будуть використовувати і в проектуванні українських доріг.

"Всю територію України оцифрують вже в наступному році! Міжнародний тендер на здійснення такої аерофотозйомки вже оголошений. Це означає, що Україна буде мати якісні і точні 3D-моделі лісових масивів, виробничих споруд, а також класифікації будівель, рослинності, ліній електропередач та багато іншого", - повідомив Гончарук.

Гончарук зазначив, що завдяки аерофотозніманню можна буде ефективно зрошувати землі, що позитивно вплине на врожайність. Крім того, держава зможе попереджати наслідки й ефективно реагувати у разі складних погодних ситуацій - затоплень, повеней, землетрусів.

"Безумовно, очікуємо потужний економічний ефект - інвестори зможуть легко проектувати об'єкти, вкладати гроші в українську інфраструктуру. Адже щоб побудувати щось на землі, необхідно отримати дозвіл. А для цього держава повинна хоча б мати інформацію про певній ділянці території", - написав він.

На сьогодні в публічній кадастровій карті з'явилися шість нових інформаційних шарів з відомостями про 20,9 млн земельних ділянок загальною площею 43,8 млн га.

Раніше передбачалося, що вже до кінця 2019 року зроблять аерофотозйомку Львівської і Волинської областей.

Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю. У той же час згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.

Детальніше про реформу ринку землі читайте в статті "Земельна реформа або вибоїста дорога в далеке минуле" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі