На Будинку профспілок на Майдані незаконно звели два поверхи - ЗМІ

Поділитися
На Будинку профспілок на Майдані незаконно звели два поверхи - ЗМІ На Будинку профспілок незаконно звели два поверхи © DT.UA
КМДА та Міністерство мали дати дозвіл на добудову поверхів, проте жоден з цих органів дозволів не давав.

Два поверхи площею близько 800 квадратних метрів були незаконно добудовані на Будинку профспілок на Майдані Незалежності в Києві, затверджується у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту Першого національного і "Радіо Свобода". Про це пише "Україньска правда".

Дозволу на добудову повинні були дати КМДА та Міністерство культури, оскільки будівля є частиною архітектурного ансамблю центру Києва, а також ЮНЕСКО, так як територія належить до буферної зони Софії Київської.

Проте жоден з цих органів дозволів не давав, виявила Державна архітектурно-будівельна інспекція на прохання прокуратури.

Добудовані поверхи знаходяться над частиною будинку, що належить Київській міській раді профспілок (інша частина будівлі є власністю Федерації профспілок України).

Контракт на добудову ще 1 липня 2014 роки погодив голова цього органу Валентин Мельник, обравши виконавцем компанію "Буд Жив-Пром". Ця компанія, за даними журналістів, належить бізнесменові Івану Балабану – людині з сумнівною репутацією, який неодноразово фігурував у різних кримінальних справах.

"Схеми" також виявили, що за місцем реєстрації цієї компанії вже давно немає. Її секретар відмовилася що-небудь розповідати, а сам Балабан не відповів на прохання журналістів про коментарі.

У зв'язку з відсутністю дозволів, декларацію про реконструкцію будівлі було скасовано владою ще в жовтні 2014 року, що зробили будь-які будівельні роботи незаконними, однак це не зупинило забудовників.

На даний момент, київська мерія подала в суд з вимогою знести зайві поверхи.

Між тим, заступник директора департаменту містобудування та архітектури КМДА Андрій Вавриш допустив, що, в обмін на знесення поверхів, київська влада може дозволити профспілкам звести якісь споруди у дворі.

Журналісти "Схем" вважають, що таким чином забудовник може домогтися дозволу на по суті рейдерське захоплення землі на Хрещатику в обмін на ліквідацію власної незаконної добудови.

Здача в оренду приміщень подібної площі на Хрещатику може приносити від 30 тисяч доларів на місяць, підрахували журналістів.

Читайте також: Аваков повідомив подробиці розстрілу міліціонерів у Києві

Раніше повідомлялося, що Будинок профспілок на Майдані можуть знести. Конструкції настільки пошкоджені пожежею, що їх небезпечно відновлювати

11 березня "Київ-проект" оприлюднив проект реконструкції Будинку профспілок.

Столичний Будинок профспілок згорів у лютому 2014 року під час масових акцій протесту в Києві. Будівля, розташоване на Майдані Незалежності, використовувалося активістами як штаб Національного опору. Під час штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого співробітники силових структур підпалили Будинок профспілок, щоб протестувальники покинули будівлю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі