Молоді українці найбільше ненавидять наркоманів, колишніх зеків, гомосексуалів та циган

Поділитися
Молоді українці найбільше ненавидять наркоманів, колишніх зеків, гомосексуалів та циган Соціологи виміряли рівень толерантності української молоді
Українці у віці 14-29 років майже ніколи не зазнають дискримінації. Але самі ставляться до меншин не завжди толерантно.

Найменший рівень толерантності українська молодь виявляє до наркозалежних та колишніх ув'язнених. На питання, як би ви поставилися до проживання в одному районі з різними категоріями осіб, ці дві групи набрали найбільшу кількість відповідей "дуже погано" - 71% та 59% відповідно, свідчать дані дослідження, реалізованого Центром "Нова Європа" та Фондом ім.Фрідріха Еберта спільно з компанією GfK Ukraine.

На третьому місці за негативним ставленням - сексуальні меншини: 40% української молоді зовсім не хотіли б бачити гомосексуалів своїми сусідами.

Єдина включена до опитування національна група, що не користується довірою молоді, - роми: зовсім погано або погано до мешкання по сусідству з ними ставляться 56% української молоді.

Натомість ставлення до проживання по сусідству з людьми зі США чи ЄС, євреями, внутрішньопереміщеними особами та людьми з Росії здебільшого позитивне: добре або дуже добре до такої перспективи ставляться 57%, 49%, 43% та 41% молоді відповідно, і ще близько третини - нейтрально.

Переважна більшість молодих українців не погоджуються з тим, щоб Україна приймала більше біженців та іммігрантів: 43 % категорично не погоджуються, а 45% скоріше не погоджується. Схвально до такої перспективи ставляться тільки 15% і 13% респондентів відповідно.

Водночас на запитання, чи самі молоді люди коли-небудь зазнавали дискримінації, понад 90% відповіли "ні", стверджуючи, що не були дискриміновані ні за політичними переконаннями, ні за мовою спілкування, сексуальною орієнтацією, ні за віровизнанням, соціальною активністю чи етнічним походженням.

Опитування проведено у липні-серпні 2017 року серед 2000 респондентів у віці 14-29 років методом особистого інтерв'ю вдома у респондента в усіх регіонах за виключенням окупованих територій. Теоретична похибка не перевищує 2,2%. Окрім кількісного опитування, в межах дослідження також було проведено 4 фокус-групи з молоддю 18-29 років у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС, проведеного в серпні 2016 року, за роки незалежності в Україні помітна тенденція до гуманізації суспільних настроїв. За даними досліджень, у 1991 році 58% населення вважали, що смертна кара необхідна, в 2016 – 37%. У 1991 році 50% населення вважали, що хворих на СНІД слід ізолювати від суспільства, в 2016 – 21%. У той же час соціологи відзначають нетерпимість до осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації. У 1991 році 35% населення були не згодні з тим, щоб "ставитися до гомосексуалістів, як до всіх інших людей". У 2006 році нетолерантність дещо зменшилася – до 29%, а в 2016 році знову зросла до 36%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі