Міжнародний суд ООН почне другий раунд слухань у справі "Україна проти Росії": трансляція

Доповнено
Поділитися
Міжнародний суд ООН почне другий раунд слухань у справі "Україна проти Росії": трансляція За підсумками тижня суд вирішить чи є в нього юрисдикція для розгляду справи © Економічні звістки
Першою в суді виступить Росія.

У четвер, 6 червня, в Міжнародному суді ООН в Гаазі розпочинається другий раунд слухань у справі "Україна проти Росії" щодо підтримки РФ тероризму в Донбасі та дискримінаційних дії в анексованому Криму, передає "Укрінформ". Наразі слухання стосуються заперечень РФ про наявність у суду юрисдикції для розгляду відповідної справи.

Зазначено, що сьогодні о 10 годині за місцевим часом в суді виступатимуть представники Російської Федерації. У п'ятницю, 7 червня, виступатиме українська сторона.

Як раніше повідомила голова української делегації Олена Зеркаль, за підсумками цього тижня суд визначить щодо того, чи підпадає під його юрисдикцію розгляд вказаної справи по суті.

Трансляцію слухання маожна подивитися тут.

Нагадаємо, 3-4 червня сторони вже висловили свої позиції. Першою в суді виступала російська сторона. За словами Зеркаль, представники держави-агресора намагаються маніпулювати судом та заплутувати справу. Наступного дня на слуханнях виступали представники України.

Нагадаємо, 6 березня 2017 hjre Міжнародний суд ООН у Гаазі розпочав розгляд позову України, що вимагає притягнути до відповідальності Росію "за підтримку терористів" на сході України та за дискримінаційні дії в Криму.

Україна звинувачує Росію в порушенні двох конвенцій ООН, учасниками яких є обидві країни - міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму у зв'язку з підтримкою терористів e Донбасі, та міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у зв'язку з порушенням прав та переслідування кримських татар та українців на півострові.

19 квітня Міжнародний суд ООН в Гаазі відмовив у тимчасових заходи проти Росії за позовом України щодо фінансування тероризму в Донбасі і порушення прав людини в анексованому Криму. Зокрема, суд вирішив, що відповідно до Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму, підстав для цього немає.

В той же час, Суд погодився введення тимчасових заходів у питанні дискримінації національних меншин у Криму.

Детальніше про важливість рішення Міжнародного суду ООН читайте в статті Володимира Кравченка "Україна vs Росія: перший раунд - розвідка боєм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі