Міноборони закупило дизеля на півмільярда

Поділитися
Міноборони закупило дизеля на півмільярда
Відомство раніше намагалося провести цю закупівлю, але за більшою ціною, причому, у компанії-"прокладки".

Міноборони з другого разу таки купило палива для армії
Міноборони з другого разу таки купило палива для армії

Міністерство оборони 12 листопада уклало низку угод на постачання дизельного палива на 520,32 млн грн. У жовтні відомство намагалося придбати таку ж кількість палива, але за більш високими цінами. Закупівлю довелося скасувати - постачальники подали скаргу в АМКУ.

Згідно з укладеною МО угодою, "Окко-бізнес" поставить 19,6 тисяч тонн палива за 18,599 тис. грн/тонна на загальну суму 442,65 млн грн. ТОВ "Елемент ойл" - 3,3 тис. тонн (за 18,39 тис. грн/тонна) на 60,69 млн грн.

Паливо має бути поставлене до кінця року на бази в Дніпропетровській, Одеській, Львівській, Рівненській та Вінницькій областях, а також в Одесі та Києві, зазначається в "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Необхідність палива обґрунтовано приведенням військ у повну бойову готовність у зв'язку з бойовими діями в Донбасі.

Торги проведено за переговорною процедурою.

Міноборони вже намагалося провести закупівлю такої ж кількості дизеля в жовтні. Якщо б це сталося, держава значно переплатила б: МО готове було купити дизель за більш високими цінами.

Тоді постачальниками було обрано те саме "Елемент ойл", яке пропонувало дизель по 19,296 тисяч гривень за тонну і ТОВ "Інтер прайс" з паливом за 19,357 тисяч гривень за тонну. Це було значно вище ринкових цін на оптові партії дизпалива, які тоді складали близько 17,94 тисяч гривень за тонну.

Фірма "Інтер прайс" була зареєстрована тільки в березні цього року Денисом Бондаренко в житловому будинку по вул. Зоологічна, 4а, кв. 139. У цій квартирі зареєстровано ще кілька десятків компаній.

"Окко-бізнес" тоді вже оскаржило акцептовану пропозицію "Інтер прайса" в Антимонопольному комітеті. Фірма Віталія Антонова зазначила, що Міноборони теж вело з нею переговори з постачань палива, і "Окко" запропонувало дизель за значно нижчою ціною від "Інтер прайса".

Однак Міноборони так і не включило "Окко" в перелік фірм, обраних переможцями переговорної процедури, пояснивши це тим, що остаточно пропозиція від "Окко" надійшла в міністерство на день пізніше встановленого терміну.

Разом з тим "Окко" вказало на попередні вимоги Міноборони до учасників - вони повинні надати фінансові звіти про свою діяльність за 2013 рік. Однак "Інтер прайс" було створено тільки в 2014 році, і вона не могла підтвердити свою діяльність раніше. По цьому пункту АМКУ визнав правоту позивача і зобов'язав скасувати закупівлю.

Ця ж претензія стосувалася і "Елемент Ойла", який також надав Міноборони звіти про свою діяльність тільки за 2014 рік. Однак цю фірму бізнесмен Ігор Везиков заснував 25 грудня 2013 і вона вже отримувала державні підряди, на відміну від "Інтер прайса", в кінці кінців таки було обрано Міністерством оборони і на повторному тендері, на якому "Окко-бізнес" замінило "Інтер прайс".

В Міноборони нещодавно пройшли обшуки, як повідомили в Генпрокуратурі - в зв'язку з нанесенням державі збитків при закупівлі палива. Під підозрою - чиновники, що входять до складу комітету з позаконкурсних торгів. За даними ZN.UA, в тому числі мова йде про одного з заступників міністра, генерал-лейтенанта Олександра Ліщинського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі