Міноборони проводить тендери під одного учасника - ЗМІ

Поділитися
Gрограмне забезпечення для закуплених Міноборони радіостанцій розробляється в Росії, пише видання
Низка непрофесійних рішень, які приймаються силовим відомством із подачі високопоставлених чиновників, накладає все більш глибокий негативний відбиток на обороноздатність нашої держави, пишуть ЗМІ.
Закупівлі, які проводить Міноборони, викликають великі сумніви в компетентності чиновників оборонного відомства, пише "Главком".
"Низка непрофесійних рішень, які приймаються силовим відомством з подачі високопоставлених чиновників, відповідальних за забезпечення військ, накладає все більш глибокий негативний відбиток на обороноздатність нашої держави", - зазначає видання.
В якості прикладу журналісти наводять скандальну історію закупівель радіостанцій "Моторола".
"Для збройних сил, прикордонних військ і Нацгвардії були закуплені тисячі цивільних радіостанцій "Моторола". На відміну від військових засобів зв'язку ця техніка не має системи захисту від пригнічування, що робить її вразливою для супротивника", - пише видання.
Наголошується, що чиновники заздалегідь домовилися з певним постачальником, "під яку" та було проведено тендер.
"Спочатку на участь у тендері подали заявки вісім компаній, серед яких були і українські виробники спеціальних військових засобів зв'язку, має всю необхідну захист від придушення ворогом. Однак багаторазові зміни технічних умов, які тендерний комітет озвучував буквально за кілька днів до того або іншого етапу конкурсу, відсіювали "небажаних учасників", - пише "Главком".
За інформацією видання, програмне забезпечення для закуплених Міноборони радіостанцій розробляється... в Росії.
""Разове рішення проблеми" в умовах ведення бойових дій, яким "чиновники-волонтери" представили закупівлю громадянського обладнання разом справжніх засобів спецзв'язку, чомусь перетворилося на постійне... "Мотороли" виявилися несумісні ні з яким іншим обладнанням. І тепер обраний волонтерами постачальник диктує оборонному відомству свої умови, постійно підвищуючи ціни", - підкреслює видання.
Як стверджує "Главком", оборонне відомство давно могло б розробити програму модернізації засобів військової спецзв'язку, які виробляють вітчизняні оборонні підприємства. Однак під тиском "чиновників-волонтерів" Україна продовжує купувати іноземне обладнання.
"Надмірна публічність "волонтерів" грає на руку ворогові не гірше неякісного обладнання. Навіщо прослуховувати переговори, коли людина, не зрозуміло, на якій підставі допущений до "закритим" тендерам, докладно описує нове військове обладнання... Що це зрада, дурість, корупція? Очевидно лише те, що сферою забезпечення армії керують зовсім не ті люди", - йдеться в статті.
Як раніше писав Менделєєв у статті "Черга у спину" для DT.UA "Укроборонпром" поставляє армії несправну військову техніку після "ремонту", ВСУ закуповують комерційне обладнання замість військового і відмовляються від техніки з Канади, а дві третини з помпою переданих армії новеньких Бтрів зламалися через конструктивні недоробки.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі