Мешканці Донбасу розійшлися в баченні засобів встановлення миру в регіоні

Поділитися
Мешканці Донбасу розійшлися в баченні засобів встановлення миру в регіоні Мешканці Донецької області більш схильні до компромісу з Росією щодо Донбасу, ніж мешканці Луганської © Facebook/Сергей Голоха
У мешканців Донецької і Луганської областей виявилися різні позиції в питанні про те, на які компроміси можна піти, щоб на Донбасі встановився мир.

У Донецькій області переважає думка, що заради миру потрібно йти на будь-які компроміси з ким завгодно і про що завгодно (54%), а в Луганській області більшість вважає, що заради миру потрібно йти на компроміси, але не на будь-які (54%), свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи".

У Донецькій і Луганській областях по-різному ставляться до перспективи введення міжнародних миротворчих сил: у Донецькій області негативно – 66%, позитивно – 20%, у Луганській, відповідно – 33% негативно і 38% позитивно.

Зараз постійно ведуться переговори про шляхи подолання збройного конфлікту на Донбасі. Як Ви вважаєте, на які компроміси можна піти, щоб на Донбасі встановився світ? (Дані в %.)

Донбас

Донецька область

Луганська область

заради миру потрібно йти на будь-які компроміси з ким завгодно і про що завгодно

35,4

54,3

16,2

заради миру потрібно йти на компроміси, але не на будь-які

40,8

27,3

54,4

насправді мир на Донбасі може встановитися тільки з позиції сили - коли одна із сторін переможе

6,8

3,8

9,8

важко сказати

17,1

14,5

19,6

Опитування жителів Донецької і Луганської областей (на підконтрольних Україні територіях) було проведено з 3 по 12 жовтня 2015 року Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та фірмою Ukrainian Sociology Service. Всього було опитано 1000 респондентів (по 500 в кожній області) за вибіркою, репрезентативною за показниками віку, статі, виборчих округів Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки в межах 3,5%.

За даними вересневого опитування КМІС, більшість українців (78,0%) бачать виходом з нинішньої військового конфлікту в Донбасі "продовження переговорів і мирне врегулювання". Варіант "Активізація військових дій і війна до звільнення Донбасу" вибрали 12,6% респондентів. При цьому в грудні 2014 року 33,2% жителів України віддавали перевагу продовженню військової операції української армії, в результаті якої окуповані території будуть звільнені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі