Медик Олеся Жуковська до Майдану була в "рабстві" в забитому селі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Медик Олеся Жуковська до Майдану була в "рабстві" в забитому селі
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Олеся Жуковська, медик Майдану, була важко поранена 20 лютого 2014 року. У своєму інтерв'ю згадує про події тих днів, а також ділиться своїми відчуттями від того, що відбувається в країні сьогодні.

"Для мене час поділений на "до" і "після" Майдану, - говорить Олеся Жуковська. - "До" я була дуже маленькою. Навіть легкодумною. Мені було лише двадцять. Що такого я могла знати про світ? Я взагалі не думала про країну і про щось подібне. Але коли почався Майдан, щось у мені прокинулося. Заболіло. Обурилося".

"На момент Майдану я вже жила окремо, - продовжує дівчина. - Працювала за направленням від медучилища в одному глухому селі, у буквальному сенсі відрізаному від цивілізації. Сорок мешканців, наймолодшому з яких теж далеко за сорок. Шість кілометрів пішки до райцентру в магазин. Геть розбитий медичний пункт, де не було ні газу, ні води, взагалі нічого для нормальної організації допомоги хворим. Мені не дали житла.

Я раптом почала думати: чому мене, молоду дівчину, відправили працювати в глухе село? Як у рабство. І я із цим нічого не можу зробити. Ні відмовитися, ні знайти іншу роботу і кудись перевестися. Я почала вважати це якоюсь абсолютною несправедливістю у ставленні молоді. В цивілізованому світі давно немає ніякого розподілу. Та й в Україні його вже скасували. Має бути якийсь вибір. І мені здається, те, що робиться зараз під час медичної реформи, правильно. А тоді я захотіла все змінити. Насамперед своє життя".

"Разом із тим мене обурила ситуація з побиттям студентів. У цю ніч на Майдані було багато моїх друзів. Я була проти влади, яка так ставиться до молоді. І взагалі до всіх людей. На цих емоціях і поїхала", - завершила Олеся Жуковська.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі