Луценко назвав умову передачі до суду "справ Майдану"

Поділитися
Луценко назвав умову передачі до суду "справ Майдану" Луценко назвав кількість томів у "справах Майдану"
Вирішити питання щодо передачі матеріалів в суд може Верховна Рада.

Справу про розстріли учасників Революції Гідності передадуть до суду після того, як Верховна Рада України ухвалить рішення щодо продовження процедури заочного засудження, написав на своїй сторінці у Facebook генеральний прокурор Юрій Луценко. Наразі ГПУ не має можливості й надалі проводити заочне розслідування та у цих справах.

"Як генпрокурор гарантую, що ця найважливіша справа сучасної України піде на ознайомлення захисту і до суду відразу після рішення ВР про продовження процедури заочного засудження", - написав Луценко.

За його словами, комісія експертів та залучених фахівців вивчила 988 томів матеріалів слідства та зробила висновок, що розстріл активістів на Майдані в 2014 році став прямим наслідком дій президента-втікача Віктора Януковича, якого в Україні засудили до 13 років позбавлення волі. Також поранення та загибель українців під час Революції Гідності стали наслідком рішень та дій екс-голови Служби безпеки України Олександра Якименка і його підлеглих Володимира Тоцького, Сергія Ганжі, Сергія Потієвського, Олександра Щеголєва, а також колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і його підлеглих Станіслава Шуляка, Сергія Конопляника, Миколи Миколенка, екс-міністра оборони Павла Лебедєва та екс-начальника Генштабу Володимира Замани.

Генеральна прокуратура України не може здійснювати заочне досудове розслідування у "справах Майдану", після того як почало працювати Державне бюро розслідувань.

Як повідомляв голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.

У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.

Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, стосовно 288 скеровані до суду обвинувальні акти, і є вже майже 50 вироків. Водночас реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до чотирьох років колонії.

Докладніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану", а також у інтерв'ю із Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі