Лещенко розповів про виведення Коломойським 337 мільйонів з "Укрнафти"

Фото
Поділитися
У цьому році була проведена перевірка, в ході якої розкрилася вся схема.

ОлігархІгор Коломойський в 2014 році незаконно вивів з "Укрнафти" 337 млн гривень, про це у своєму блозі написав депутат від БПП Сергій Лещенко.

"У жовтні минулого року в Києві відбулися збори акціонерів "Укрнафти", на яких вирішили розділити доходи компанії за три роки, з 2011 по 2013. Менеджмент компанії, керованої Коломойським протягом останніх 12 років, оголосив тоді про такі результати роботи підприємства", - пояснює депутат.

Тоді прибуток "Укрнафти" склав 2,182 млрд гривень в 2011 році, 1,428 млрд в 2012 році і 189 млн гривень в 2013 році.

"У 2013 році відбулося катастрофічне падіння прибутку. Він скоротився більш ніж у десять разів порівняно з 2011 роком. І яке ж пояснення прозвучало від менеджерів Коломойського? Виявляється, значна сума коштів була вкладена "Укрнафтою" в геологорозвідку!", - нарікає Лещенко.

З листа прокуратури Івано-Франківської області на адресу НАК "Нафтогаз України" за підсумками перевірки слудіє, що в 2014 році двома датами "Укрнафта" уклала дев'ятнадцять договорів з підприємством "Карпатське управління геофізичних робіт" та перерахувала йому 337 мільйонів гривень для підготовки "геолого-тематичної продукції щодо геологорозвідки"".

Після чого "Карпатське управління геофізичних робіт" переуклало договір з компанією "Уністрой" для проведення тих самих робіт, яких вимагала "Укрнафта". У свою чергу, "Уністрой" в цей же день, замість проведення геологорозвідки, підписав договір з "Карпатським управлінням геофізичних робіт" на поставку йому 40 тисяч тонн нафтопродуктів на суму понад півмільярда гривень.

"І в додаток до цього контракту 337 мільйонів гривень, які прийшли на "Карпатське управління геофізичних робіт" від "Укрнафти", пішли на "Уністрой". В якості передоплати", - заявив він.

За його інформацією, засновниками цього підприємства є Багамський, Белізські і Віргінські офшори.

Через кілька місяців, у зв'язку з непостачанням нафтопродуктів, договір між "Карпатським управлінням геофізичних робіт" та "Уністроєм" розривається, а от акти про виконання "Уністроєм" геологорозвідки – підписуються.

"У цьому році була проведена перевірка, в ході якої розкрилася вся схема. Як пише Івано-Франківська прокуратура, "не вбачається фактичного руху робіт/послуг" від "Уністроя" на адресу "Карпатського управління геофізичних робіт". А сама компанія "Уністрой", на якій осіли 337 мільйонів гривень, "має ознаки фіктивності"", - підсумовує депутат.

Як писав Сергій Куюн для DT.UA борги "Укрнафти" перед державою досягли вже майже 8 млрд грн. Напередодні зборів акціонерів компанії стало відомо, що нафтогазовий гігант заборгував держбюджету гігантську суму - понад 6 млрд грн різних податків, а також 1,8 млрд грн дивідендів за 2011-2013 рр., які "Укрнафту" зобов'язали виплатити акціонерам, перш за все, державі, ще в жовтні минулого року.

Як раніше повідомляло DT.UA, у 2013-му з "Укрнафти" за фіктивними договорами на надання консалтингових послуг (якщо точніше, дослідницько-тематичних) було виведено 2,26 млрд грн.

Також за офіційними даними ПАТ "Укрнафта", більше 1,5 млрд грн збитків їй принесла оптово-роздрібна реалізація нафтопродуктів. При цьому в 2013 р. "Укрнафта" задекларувала 190 млн грн прибутку. За запевненням обізнаних джерел, такі "витівки" "приватівці" пояснювали нинішнім керманичам" тим, що були змушені вести таку антидержавну політику під пресингом "кривавого режиму.

Докладніше читайте у статті Сергія Куюна "

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі