Латвійські військові готові брати участь у миротворчій місії на Сході України

Поділитися
Латвійські військові готові брати участь у миротворчій місії на Сході України Однак миротворчу місію міністр назвав "одним з інструментів" © bnn-news.com
Але для цього потрібно відповідне рішення ООН та національних органів влади.

Якщо б Радбез ООН і латвійський Сейм прийняли рішення, Національні збройні сили Латвії були б готові зробити внесок у миротворчу операцію ЄС в Україні, вважає міністр оборони країни Раймонд Вейоніс.

Вейоніс через свого радника Айю Якубовску сказав BNS, що вважає можливим врегулювання кризи на сході України тільки дипломатичним шляхом, а його передумовою - виконання Мінських угод.

"Миротворчі місії можуть бути лише одним з інструментів, який може допомогти вирішити ситуацію", - сказав Вейоніс. Він нагадав, що в Україні вже знаходяться представники ОБСЄ, в тому числі і з Латвії, які спостерігають за виконанням умов перемир'я.

18 лютого Рада національної безпеки і оборони України прийняла звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання місій з підтримання миру та безпеки на території України. На засіданні РНБО президент України Петро Порошенко висловив думку, що найкращим форматом миротворчої місії для України буде поліцейська місія Євросоюзу.

В Європі поки стримано сприйняли ініціативу Києва. У Берліні її оцінили скептично, а міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що для остаточного прийняття рішення необхідно досягти єдності думки, по-перше, всіх сторін конфлікту, а по-друге, з приводу того, які країни могли б прийняти в ній участь.

Комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства розширення Йоханнес Хан в п'ятницю заявив, що для ЄС пріоритетом у врегулюванні конфлікту в Україні є мінські угоди. На його думку, не час "спекулювати на інших можливостях" окрім "мінських угод".

Постійне представництво України при ООН вже почало консультації в Нью-Йорку по залученню міжнародної миротворчої місії в Донбасі. При цьому постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв стверджує, що є способи обійти вето Росії, яку вважають країною-агресором, під час прийняття рішення в Радбезі ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі