Квіт запевняє, що Міносвіти йде назустріч випускникам окупованих Криму і Донбасу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Квіт запевняє, що Міносвіти йде назустріч випускникам окупованих Криму і Донбасу Квіт говорить, що зробив все можливе для вступу випускників з окупованих територій © Андрій Кравченко
Україна дає можливість всім бажаючим вступити в українські вузи, каже міністр.

Зменшення обсягів державного замовлення в нинішньому році фахівці пояснюють демографічною та економічною ситуацією в країні та анексією Криму, оскільки з держзамовлення "випали" вищі навчальні заклади півострова.

Але останнє не означає, що випускники кримських шкіл позбавлені можливості вступати в українські вищі навчальні заклади, пише в статті на DT.UA Оксана Онищенко.

Задовго до початку вступної кампанії Міносвіти розробило механізм отримання українського атестату про загальну середню освіту для випускників з окупованих територій. Ще півроку тому було оприлюднено перелік опорних шкіл, у яких кримці могли дистанційно навчатися на екстернаті й отримати таким чином український атестат. А також зареєструватися на проходження ЗНО.

На сайті МОН було створено спеціальний розділ "Для жителів Донбасу і Криму", в якому розміщено докладну "Дорожню карту випускника". Інформацію поширювали через ЗМІ, соцмережі, сайти окремих шкіл. Випускники з Криму, які хотіли вступати на території материкової України і цікавилися умовами вступу, мали змогу розглянути всі варіанти й підготуватися - прикріпитися до школи та зареєструватися на ЗНО.

Але, нагадує автор, з початком вступної кампанії залунали зойки: "Кримців кинули, тому що не визнають їхніх російських атестатів і вимагають ЗНО!". Підкинула дров у вогонь і "міністр освіти, науки і молоді Криму" Наталія Гончарова, заявивши, що між Росією і Україною є угода про визнання документів про освіту. Тому, мовляв, кримські випускники можуть вступати до українських вишів із російськими документами на правах іноземних громадян. Але ж якби МОН на таке погодилося, це б фактично означало, що Крим для української влади - Росія, а випускники кримських шкіл - іноземці.

Міністр освіти і науки Сергій Квіт запевняє, що і в минулому році, і в нинішньому Міністерство освіти і науки йде назустріч всім випускникам шкіл з окупованих територій.

"Ми спрощуємо процедури, переносимо терміни здачі документів і проведення ЗНО. Тобто даємо можливість усім бажаючим вступити до українських ВНЗ. Я розумію, що проблема залишається. Сьогодні державна політика така, що ми не визнаємо окупаційної влади і будь-яких документів, які вона видає, у т.ч. в Криму. Для того, щоб просунутися в цьому питанні, потрібно або повернути окуповані території, або знайти інші можливості, для чого потрібен обмін думками та ідеями. Я не відкидаю жодних пропозицій, але поки що не мав ніякої конкретики, що можливо зробити, понад ті заходи, які ми пропонували. Давайте будемо спілкуватися на цю тему, організовувати публічну розмову", - сказав Квіт.

Докладніше читайте в статті Оксани Онищенко Силовикам додати, іншим - урізати. Про держзамовлення-2015 у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі