Конкурс на заступника директора ДБР буде проводитися з урахуванням всіх вимог закону — Венедіктова

Поділитися
Конкурс на заступника директора ДБР буде проводитися з урахуванням всіх вимог закону — Венедіктова Новий закон про ДБР набрав чинності 27 грудня
За її словами, метою керівництва ДБР є формування професійної команди в найкоротші терміни.

Конкурс на посади заступників директора Державного бюро розслідувань буде проводитися з урахуванням всіх вимог закону україни "Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань", в цьому запевняє тимчасово виконуюча обов'язки директора ДБР Ірина Венедіктова.

"Мною на виконання вимог статей 10 та 14 новоприйнятого закону видано ряд наказів щодо організації та прискорення конкурсних процедур. Конкурс буде проводитися з урахуванням вищевказаних вимог до закону про Бюро", - зазначила Венедіктова.

За її словами, метою керівництва ДБР є формування професійної та сильної команди в найкоротші терміни.

"І чим швидше ми завершимо період кадрового наповнення Бюро, тим швидше ми станемо сильніше і повністю готовими до виконання завдань по виявленню, припиненню та розслідуванню злочинів, підслідних Бюро, з метою утвердження в суспільстві принципів невідворотності покарання і верховенства права", - заявила Венедіктова.

Наголошується, що 27 грудня минулого року вступив в силу Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань".

"Законодавець визначив ДБР державним правоохоронним органом. Раніше ДБР мало статус центрального органу виконавчої влади і підпорядковувався Кабінетові міністрів. Перед нами стоїть завдання з розслідування кримінальних проваджень, насамперед мають значний суспільний резонанс. Це кримінальні провадження, що стосуються осіб, які займали особливо відповідальне становище в органах державної влади - справи Майдану, провадження по закупівлі неякісного військового майна і багато інших", - резюмувала т.в.о. директора ДБР.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року завершився перший етап реформи органів прокуратури, і вже 2 січня 2020 року, замість ліквідованої Генеральної прокуратури України почав працювати новий Офіс Генерального прокурора.

ДБР отримало у спадок всю підслідність Генпрокуратури, включно зі злочинами чиновників, суддів, прокурорів, правоохоронців, а також військовослужбовців. Надпотужний правоохоронний "монстр" може переслідувати навіть керівництво НАБУ і САП. Інакше кажучи, контроль над ДБР в недоброчесних політичних руках може значно ускладнити життя як політикам, так і антикорупційних органів. Проте поки не ускладнив, переважно із-за неефективного керівництва цією установою. Плацдарм його неефективності закладений ще в ході прийняття профільного Закону про ДБР.

Детальніше про те, як скандал з прослуховуванням в ГБР і вскрывшимися неприємними подробицями вплинув на позиції Романа Труби і відбилася зміна влади на поведінку правоохоронців в цілому читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: реквієм за "правоохоронною" мрією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі