Кияни одяглися в блакитне заради підтримки дітей-аутистів

Поділитися
Кияни одяглися в блакитне заради підтримки дітей-аутистів
2 квітня, у столичному парку імені Тараса Шевченка пройшла акція в підтримку дітей-аутистів.

Захід приурочений до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм. Більшість людей прийшли вдягнені у блакитне або ж з блакитними аксесуарами. Діти, які страждають аутизмом склали з розмальованих власноруч пазлів сердечко, цим самим демонструючи, що попри хворобу вони можуть навчатися та займатися творчістю.

Своїм флешмобом організатори хочуть привернути увагу до надзвичайного низького рівня обізнаності батьків та суспільства про цю хворобу.

"Дуже багато батьків не знають, що таке аутизм та які у нього прояви. Не знають як правильно навчати дітей та розуміти їх. У нас дуже низький рівень діагностики аутизму. Часто замість цієї хвороби лікарі помилково діагностують шизофренію чи розумову відсталість. Тим часом, батьки втрачають дорогоцінний час аби вчасно надати дитині необхідну допомогу. Адже, якщо хворобу визначити у віці до 2 років і одразу включитися в систему прогресивної допомоги – у дитини є всі шанси жити повноцінним життям. У нас же, у більшості випадків, аутизм діагностують після 4 років, а то і пізніше", - розповіла Ольга Ладна, голова правління Громадської організації "Співтовариства особливих сімей "Ми разом!".

За статистикою, 1 з 88 дітей страждає аутизмом. В Україні в останні роки кількість дітей, в яких виявляють цю хворобу щороку зростає на 30 відсотків. Однак, в країні немає жодної державної чи муніципальної установи, яка б надавала комплексну допомогу саме таким дітям. Батьки організовуються в громадські організації, аби не залишатися наодинці зі своїми проблемами.

"Найважче це прийняти хворобу. Адже, коли ти народжуєш дитину у тебе є чітка картинка того, як її життя далі має складатись - дитячий садочок, школа, університет, робота. А тут, коли ти дізнаєшся про хворобу, уся ця картинка руйнується. Найскладніше, це навіть не неприйняття суспільством, найважче усвідомити самому, що це сталося в твоїй сім'ї. Потрібно зрозуміти, що це така ж твоя дитина, зі своїм внутрішнім світом, зі своїми почуттями та емоціями. Найбільше мені в цьому допомогли мами, які уже пройшли цей шлях", - розповіла Олеся Бахмутченко, мама 4,5 річного Юрія.

Для сімей, які виховують дітей-аутистів необхідна підтримка суспільства. Адже, такі діти особливі і дуже важливо, щоб оточуючи це розуміли і приймали.

"В минулому році нас взяли в звичайних садочок. Нам дуже пощастило, персонал з розумінням поставився до наших проблем, і не відвернувся від нас. Вихователі в усьому допомагали Насті і у неї була можливість навчатися, спілкуватися, гратися з іншими дітками", - розповіла Аліна Кулик, мама 7 річної Насті.

Схожі акції в цей день проходять по всьому світу. В Україні активісти в 10 містах одночасно запустили в небо блакитні кульки. Організатори переконанні: чим більше люди знатимуть про цю хворобу, тим більше шансів буде в таких дітей жити повноцінно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі