Ініціатива МОЗ зі створення Центру громадського здоров'я руйнує систему епіднагляду в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ініціатива МОЗ зі створення Центру громадського здоров'я руйнує систему епіднагляду в Україні Керівництво МОЗ має намір одним пострілом убити кількох зайців
Державна санітарно-епідеміологічна служба України припинила своє існування.

Функції Центру громадського здоров'я багато в чому збігаються з завданнями, які багато десятиліть виконувала СЕС, а ініціативи МОЗ щодо створення подібних структур сприяють руйнації медицини в цілому.

Про це йдеться у статті Ольги Скрипник для DT.UA.

"Нарешті збулося те, про що мріяли не лише бізнесмени і чиновники, а й прем'єр-міністри, - Державна санітарно-епідеміологічна служба України припинила своє існування. Обезлюдніли кабінети, замовкли телефони, зависли сайти. Схоже, назавжди. Знищення цієї служби починав Азаров, заявивши, що "СЕС гнобить наш бізнес". А завершив Яценюк, котрий спочатку заборонив усі перевірки, які входять до компетенції СЕС, а потім і саму службу", - йдеться у статті.

Як пише Скрипник, у Міністерстві охорони здоров'я не вбачають у цій ситуації жодних проблем - бо покладають великі надії на Центр громадського здоров'я, створення якого запланували ще восени 2015 р. Відповідний наказ (№604) підписав екс-міністр О.Квіташвілі.

Скрипник пише, що на час реформування функції фахівців СЕС ляжуть на плечі сімейних лікарів, до компетенції яких "належатимуть функції здійснення протиепідемічних та профілактичних заходів щодо інфекційних хвороб, проведення індивідуальної та масової профілактики захворювань, розслідування поодиноких випадків інфекційних хвороб і т.д.".

"Санепідслужба принаймні мала для цього відповідну базу, а головне - досвідчених кваліфікованих фахівців", - наголошує Скрипник.

"Реформування триватиме протягом 2016-2019 рр. і має закінчитися "удосконаленням фінансової та матеріальної бази". В Україні це відбувається традиційно і означає "поетапне скорочення ресурсів, які спрямовувались на утримання інфраструктури, шляхом скорочення кількості установ з поетапним скороченням персоналу", - йдеться у статті.

На думку автора, керівництво МОЗ має намір одним пострілом убити навіть не двох зайців, а значно більше. По-перше, це розглядається як важливий етап реформування системи медицини, який можна зарахувати до активу.

По-друге, в одну юридичну особу об'єднають 42 установи, які працюють у різних містах України, що дозволить керувати цими колективами, розпоряджатися майном та бюджетами, сидячи у столичних кабінетах. До нової структури мають також увійти підприємства та установи державної СЕС.

Нагадаємо, загальна сума, яку в цьому році планують витратити на систему охорони здоров'я становить майже 56,5 млрд грн., що значно менше від реальних потреб і навіть від того, що було закладено в бюджеті минулого року.

Повну статтю Ольги Скрипник "Проекти і прожекти громадського здоров'я" читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі