Human Rights Watch звинуватила владу України в обмеженні прав і свобод у 2018 році

Поділитися
Human Rights Watch звинуватила владу України в обмеженні прав і свобод у 2018 році 29-та Всесвітня доповідь HRW має 674 сторінки, частину з яких присвячено Україні
У щорічній Всесвітній доповіді HRW згадуються Донбас, Крим, напади на активістів, "таємні в'язниці СБУ", праворадикали та багато іншого.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вважає, що на протязі усього 2018 року в Україні продовжували обмежуватися права і свободи, йдеться у Всесвітній доповіді-2019 організації, яку було опубліковано 17 січня, передає "Українська правда".

Двадцять дев'ята за рахунком щорічна Всесвітня доповідь Human Rights Watch на 674 сторінках представляє загальний опис ситуації з правами людини у 2018 році у більш ніж 100 країнах світу. Частина доповіді присвячена ситуації в Україні.

Так, організація стверджує, що на п'ятому році війни в Донбасі нічого не зроблено для ліквідації пов'язаних з військовим конфліктом зловживань. Нагадується, що за даними ОБСЄ, у 2018 році на території конфлікту отримали поранення щонайменше 212 цивільних осіб - здебільшого, у результаті обстрілу.

"Влада продовжувала впроваджувати дискримінаційні правила, які вимагають від пенсіонерів з частин східної України, що перебувають під контролем збройних угруповань, зареєструватися як внутрішньо переміщені особи та зареєструвати місце проживання у контрольованих урядом районах для отримання пенсій... Правила забороняють їм знаходитися на територіях, контрольованих збройними угрупованнями, більше 60 днів поспіль з ризиком призупинення виплати пенсій", - йдеться у доповіді.

Зазначено, що у двох випадках українські суди визнали кілька положень, що регулюють пенсійні виплати, дискримінаційними і зобов'язали припинити обмеження доступу до пенсій - однак рішення суду владою були проігноровані.

Правозахисники заявляють також, що СБУ заперечує факти існування підлеглих їм "таємних в'язниць" та утримання там 18 цивільних осіб, яким, нібито, вдалося покинути ці спецізолятори.

При цьому, відзначає організація, залишилися нерозслідуваними вбивства на Майдані та заворушення в Одесі 2 травня 2014 року, що спричинили масштабні людські жертви.

"Правоохоронні органи не змогли зберегти докази після подій та запобігти втечі підозрюваних з країни", - йдеться в доповіді.

Human Rights Watch також висунула звинувачення українській влади у послідовному обмеження свободи слова. У цьому контексті упонимаются випадки арешту журналіста Руслана Коцаби, арешту керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського та скандал із доступом до телефону журналістки Наталії Седлецької.

"Український уряд продовжив обмеження свободи слова, свободи інформації та свободи ЗМІ, намагаючись виправдати їх необхідністю протистояння військовій агресії Росії на сході України та антиукраїнській пропаганді... Уряд здійснив подальші кроки для обмеження свободи слова та об'єднань. Насильство з боку радикальних груп ставить під загрозу представників нацменшин, ЛГБТ, активістів та журналістів... Члени груп, які виправдовують ненависть та дискримінацію, здійснили не менше двох десятків насильницьких нападів, погроз або випадків залякування представників ромів, ЛГБТ та правозахисників у кількох містах України. Більшість таких випадків поліція не змогла ефективно розслідувати", - зазначають правозахисники.

Крім цього, йдеться у доповіді, влада прямо або побічно саботує ефективне проведення розслідувань за численними випадками нападів на активістів.

"Влада не проводила ефективних розслідувань щодо численних нападів на антикорупціонерів та інших громадських активістів", - зазначають правозахисники, згадуючи про вбивство Катерини Гандзюк.

Відзначається також, що продовжує діяти закон, згідно з яким члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації, хоча багато з них відмовляються його виконувати.

Торкнулися правозахисники й іншої окупованій території - так, зазначається, що в окупованому Росією Криму значно посилилися переслідування кримськотатарських і проукраїнських активістів з боку окупантів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про нібито існуючі "таємні в'язниці" СБУ. Правозахисні організації Human Rights Watch і Amnesty International у спільній доповіді заявили про звільнення 13 осіб з такої "таємної в'язниці" і зажадали від української влади провести ретельне розслідування за цим фактом.

Про факт наявності в Україні "таємних в'язниць СБУ" у щорічній доповіді про стан дотримання прав людини в Україні в 2017 році згадувала міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Детальніше про проблему "таємних в'язниць" в Україні читайте у статті Віктора Трепака "Таємні в'язниці СБУ": міф чи реалії війни?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі