Греко-католицька церква України хоче отримати статус патріархату

Поділитися
Греко-католицька церква України хоче отримати статус патріархату УГКЦ буде звертатися до Папи Римського © УГКЦ
Фактично, за словами глави УГКЦ, вона вже давно є самостійною одиницею - патріархатом за фактом.

Поява Православної церкви України дала поштовх у визначенні статусу інших церков, хоча спочатку передбачалося певне об'єднання. Про підвищення статусу заговорили і в УГКЦ. Греко-католики України давно фактично є, за словами владики Святослава (Шевчука), патріархатом, а Папа Римський в цілому підтримує цей устрій.

Глава Української греко-католицької церкви верховний архієпископ Святослав (Шевчук) на початку липня відвідає Рим, щоб обговорити з Папою Франциском питання про надання УГКЦ статусу патріархату. Про це глава УГКЦ заявив 28 червня в інтерв'ю Релігійно-інформаційній службі України (РІСУ), повідомляє УНІАН.

"Ми не беремо миро з Ватикану або де-небудь ще. Глава Церкви освячує миро в Києві, а потім воно розходиться по світу. І всіх дітей, які хрестять в будь-якій частині світу, помазують миром, яке було освячене у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. Так не було завжди, тому що були різні обставини, проте це частина нашого партикулярного права", - розповів предстоятель УГКЦ.

Він також додав, що УГКЦ робить все можливе для одержання статусу, проте остаточне рішення має бути прийняте у Ватикані.

Раніше повідомлялося, що Папа Римський Франциск має намір 4 липня зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним для того, щоб обговорити Україну і Близький Схід.

Нагадаємо, 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні.

Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Інтронізація голови ПЦУ відбулася 3 лютого, 30 січня було офіційно зареєстровано Київську митрополію Православної церкви України. Проте останнім часом між Філаретом і Єпіфанієм утворилася навіть не тріщина - прірва у відносинах.

Докладніше про небезпеку здержавлення ПЦУ читайте у статті Катерини Щоткіної ""Євангеліє" від влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі