ГПУ підозрює десятки слідчих, прокурорів і суддів у фальсифікації справ проти майданівців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ГПУ підозрює десятки слідчих, прокурорів і суддів у фальсифікації справ проти майданівців ГПУ рапортує, що активно розслідує справи проти правоохорнців, що вчиняли злочини на Майдані
П'яти слідчим, чотирьом прокурорам та трьом суддям вже повідомлено про підозру.

Прокуратура підозрює низку працівників правоохоронних органів до незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності за участь у акціях протесту у 2013-2014-х роках.

У відповіді Генпрокуратури на запит заступника голови Громадської комісії з розслідування і попередження порушень прав людини в Україні Степана Батрина, яка є у розпорядженні DT.UA, йдеться про те, що п'яти слідчим органів внутрішніх справ, чотирьом прокурорам та трьом суддям вже повідомлено про підозру у вчиненні службових злочинів.

"Водночас установлена причетність до аналогічних фактів ше 28 слідчих, 9 прокурорів та 13 суддів. Вирішується питання щодо притягнення їх до кримінальної відповідальності", - йдеться у повідомленні.

Також у ГПУ відзначили, що слідчі територіальних прокуратур направили до суду 37 обвинувальних актів стосовно 43 працівників правоохоронних органів, представників органів влади та самоуправління, цивільних осіб, що вчиняли злочини стосовно громадян у часи Майдану, які не пов'язані з завданням тілесних ушкоджень чи смертю.

"Здійснюється досудове розслідування у 62 кримінальних провадженнях вказаної категорії, в яких повідомлено про підозру 31 працівнику правоохоронних органів", - зазначає ГПУ.

Крім того, за результатами розслідування злочинів, вчинених проти учасників "Автомайдану", слідчими органів прокуратури направлено до суду 35 обвинувальних актів стосовно 34 працівників міліції. Триває досудове розслідування у восьми кримінальних провадженнях, у яких повідомлено про підозру трьом особам.

Раніше Батрин скептично оцінював діяльність ГПУ у напряку розслідування злочинів представників силових структур та судової системи проти Майдану. Зокрема, на його думку, відомство фактично саботувало притягнення суддів до кримінальної відповідальності.

Крім того, ще у грудні минулого року правозахисник відзначав те, що українська влада не притягнула до відповідальності одного з командирів підрозділу міліції особливого призначення "Беркут" Євгена Антонова, якого активісти, журналісти та громадські діячі звинувачують у побитті мітингувальників на Майдані Незалежності 30 листопада минулого року.

"На завершальній стадії перебуває розслідування подій на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада 2013 року. Так, кримінальне провадження стосовно Голови Київської міської державної адміністрації вже направлене до суду, а за здійснення силового розгону учасників акції протесту повідомлено про підозру сімом командирам підрозділів "Беркут" ГУМВС України в місті Києві, які на місці події керували діями підлеглих, чотирьом з них обрано запобіжний захід у вигляд домашнього арешту. Троє оголошені в розшук", - повідомляється у останній відповіді ГПУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі