ГПУ намагалася вислати іноземних дипломатів під час Євромайдана

Поділитися
ГПУ намагалася вислати іноземних дипломатів під час Євромайдана
Деяких з дипломатів збиралися оголосити персонами non grata.

ГПУ заважали іноземні дипломати, які підтримували Майдан.
ГПУ заважали іноземні дипломати, які підтримували Майдан.

Генеральна прокуратура України часів Євромайдана збиралася ввести міграційні картки, недотримання умов яких допомогло б видворити іноземців за межі країни з подальшою забороною на в'їзд. В першу чергу подібне рішення стосувалося питання врегулювання присутності іноземних дипломатів в Україні.

"Віктору Януковичу дуже не подобалося поведінку іноземних дипломатів, що підтримують Євромайдан. Зокрема, їх публічні виступи на масових акціях. Не подобалося настільки, що в грудні Генеральна прокуратура підготувала доповідну про введення т. зв. "міграційної картки іноземця", - пише Мастафа Найєм на своїй сторінці Facebook, публікуючи відповідні документи ГПУ.

До того ж із записки очевидно, що мова йде не про всіх іноземців, які порушили закони України, а саме про дипломатів, зазначає Найєм.

Таким чином, Генпрокуратура намагалася зашкодити відкритій підтримці іноземцями акцій протесту. Як рішення розглядалося примусове видворення їх з країни та оголошення персонами non grata.

"Форми дипломатичного реагування законодавством України не визначені, а регламентовані міжнародними конвенціями та міжнародною дипломатичною практикою. Такими формами зокрема можуть бути - внесення офіційних нот, виклик офіційних дипломатичних осіб до МЗС з вручення заяв і нот, а також визнання особу персоною non-grata", - сказано в доповідній записці для екс-генпрокурора Віктора Пшонки.

Читайте також: Заарештовано 16 беркутівців і 5 офіцерів СБУ, причетних до розстрілу Майдану

Також Найєм зазначає, що "доповідну підготувала Лариса Фролова - представник держобвинувачення, на вимогу якої двома роками раніше була заарештована Юлія Тимошенко".

Згідно з документами, заборона на в'їзд і примусове повернення могло бути здійснено в цілях забезпечення національної безпеки України та охорони громадського порядку", примусове виселення - "якщо не виконали у зазначений строк рішення про примусове повернення". Рішення про заборону на в'їзд могли прийняти СБУ, Державна міграційна служба та Державна прикордонна служба, у разі примусового виселення та повернення потрібно було рішення Адміністративного суду.

Читайте також: ГПУ досі не оголосила в розшук синів Януковича, Азарова та Пшонки

При Януковичі знищили 90% документації щодо подій Майдану, з-за чого ГПУ не може дати оцінку діям посадових осіб щодо злочинів проти учасників Майдану.

Раніше генпрокурор України Віталій Ярема в своїй статті "Список справедливості" для ZN.UA писав, що "розслідування подій на Майдані педалює те, що в період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі