Голова Верховного суду розкритикувала судову реформу "за Зеленським"

Поділитися
Голова Верховного суду розкритикувала судову реформу "за Зеленським" Данішевська впевнена, що за допомогою нового закону просто хочуть замінити суддів Верховного суду © Верховний суд/Facebook
На її думку, прийнятий Верховною Радою президентський законопроект взагалі не може претендувати на роль реформаторського.

Прийнятий Верховною Радою України закон про судову реформу, запропонований президентом України Володимиром Зеленським, зовсім не є реформаторським, навпаки, він шкідливий, заявила голова Верховного суду України Валентина Данішевська в ефірі "Радіо Свобода".

"ВСУ є тим органом, який буде приймати остаточне рішення не тільки по справах Коломойського, але й з виборів на підконтрольних територіях. Тому, напевно, незалежний ВСУ не дуже влаштовує чинну владу. Оскільки і причин немає, і пояснень немає", – зазначила вона.

При цьому Данішевська акцентувала увагу на тому, що судова система і так страждає від нестачі кадрів, а новий закон б'є у саме хворе місце.

"Судді ВСУ проходили конкурсний відбір. І тае відбувалося протягом року. Тобто кожен конкурс тривав майже рік. Визначили кращих а призначили. Деякі з них працюють тільки 4 місяці у ВСУ. Тепер серед цих 192 суддів треба призначити найгірших, тобто тих, які не можуть далі працювати у ВСУ... можна залишити і 50 для того, щоб через два місяці прийняти новий закон і заповнити ВСУ іншими людьми. Ця так звана реформа передбачає єдину мету – змінити людей", – резюмувала Данішевська, додавши, що все-таки має надію на ветування Зеленським цього закону.

Верховна Рада у середу, 16 жовтня, ухвалила законопроєкт номер 1008, яким запроваджується так звана судова реформа президента Володимира Зеленського. Законопроєкт підтримали лише члени фракції "Слуга народу" та низка позафракційних депутатів. Інші фракції голосували "проти".

Документ, зокрема, передбачає скорочення кількості суддів Верховного Суду України двічі - з 200 до 100, а також - розпуск чинного складу ВККС і скорочення кількості її членів з 16 до 12. Також Рада створила комісію з питань доброчесності. Вона матиме повноваження ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, членів ВККС і Вищого суду правосуддя, ініціювати їхнє звільнення та стежити за доброчесністю суддів Верховного Суду.

Нагадаємо, 11 вересня низка положень законопроекту №1008 про внесення змін в закони про діяльність органів суддівського управління, запропонованого президентом України Володимиром Зеленським, зазнали жорсткої критики з боку заступника голови представництва Європейського Союзу в Україні Анніки Вайдеман і канадського посла Романа Ващука. Дипломати відзначили, що скорочення кількості суддів Верховного суду є необґрунтованим, а поширення люстрації на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) є взагалі безглуздим і неефективним. На думку послів, серйозного доопрацювання потребує також законопроект 1032 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів по реформу органів прокуратури".

Детальніше про судову реформу в Україні читайте в статті Олени Островської "Тіньова сторона судової реформи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі