Французький письменник Ів Гандон допоміг обвинуваченому в хуліганстві уникнути покарання

Поділитися
Французький письменник Ів Гандон допоміг обвинуваченому в хуліганстві уникнути покарання Суд встав на бік знавця літератури
Неординарна справа показала, що іноді вистачить добре знати літературу, щоб уникнути неприємностей.

Незвичайну справу "з літературним ухилом" довелося розбирати Київському апеляційному суду, розглядаючи правильність рішення суду першої інстанції міста Тетієва. Мова йшла про образу словом.

Однак апеляційний суд закрив справу стосовно чоловіка, який звернувся до мера міста Тетіїв Київської області зі словом "гандон", повідомляє видання Судовий репортер.

У квітні цього року відбулося громадське зібрання з приводу зариблення річки Роська державним підприємством "Сервіс" за ініціативи Тетіївської міської ради. Зібрання проходило на вулиці, і громадяни висловлювали свою незгоду з діями мера, якого один із присутніх, Ігор Савлук, звинуватив у публікації неправдивої інформації. Зокрема, вказуючи на міського голову Руслана Майструка, він заявив, що ось такі "гандони" пишуть неправду. Вибухнув скандал.

У травні Тетіївський райсуд визнав чоловіка винним в дрібному хуліганстві і оштрафував на 51 грн. Сам же порушник провину не визнав і переконував, що мав на увазі відомого французького письменника-фантаста Іва Гандона, а тому це не є образливим нецензурним словом. Незважаючи на невеликий розмір штрафу, він принципово став доводити свою невинність. Але суд такі пояснення до уваги не прийняв, мотивуючи тим, що цей термін має кілька значень, у тому числі і вживається як образа стосовно осіб чоловічої статі.

Київський апеляційний суд спеціально переглянув відео скандалу і прийшов до висновку, що в контексті розмови чоловік дійсно порівняв мера з відомим французьким письменником-фантастом Івом Гандоном, оскільки вважав, що той розповідає фантастичні речі. Також апеляційний суд зазначив, що суд першої інстанції не врахував, що вираз не було пов'язано з явною неповагою до інших громадян, оскільки вони повністю його підтримували і активно захищали, коли мер хотів його штовхнути. Суд не побачив доказів того, що чоловік словом хотів образити мера, а не просто згадав прізвище французького письменника-фантаста.

У результаті апеляційний суд закрив справу за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Кожні 30 секунд у 2017 році жінок-політиків і журналісток ображали в Twitter. Про це йдеться в найбільшому в історії дослідженні Amnesty International та Element Al про те, як жінки стають жертвами ненависницьких висловлювань в інтернеті, передає Financial Times.

Дослідники залучили добровольців для перегляду трьохсот тисяч твітів, в яких згадувалися жінки зі списку вчених. Вони маркували будь-які ненависницькі висловлювання на основі гендерної або расової ознаки та сексуальної орієнтації. Отримані результати показують, що 1,1 мільйона образливих твітів стосувалися жінок зі списку, в який увійшли всі жінки-депутати британського парламенту, Конгресу США та низка журналісток, що працюють по всьому світу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі