Філарет подякував ПЦУ за те, що його "не викинули на вулицю"

Поділитися
Філарет подякував ПЦУ за те, що його "не викинули на вулицю" Філарет звинуватив ПЦУ в №залежності від грецької традиції». © ПЦУ
Філарет продовжує наполягати, що УПЦ КП не можна ліквідувати.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет саркастично відреагував на рішення Синоду ПЦУ про надання йому права довічного проживання в комплексі будівель на вулиці Пушкінській у Києві, богослужіння у Володимирському соборі і керівництва релігійною місією у складі ПЦУ.

"Дякую предстоятелю, блаженнішому митрополиту Епіфанію, і Священному Синоду Православної церкви України, що... проявили до мене милість: не викинули 90-річного патріарха на вулицю, як збиралися це зробити, а залишили довічно проживати у приміщенні Київської патріархії", - йдеться в заяві Філарета, поширеній прес-службою Київської патріархії в п'ятницю, 9 грудня.

Філарет, який називає себе головою Київського патріархату, вкотре категорично спростував заяву Синоду ПЦУ про ліквідацію УПЦ КП, яке він сам же підтримав на Об'єднавчому Соборі.

"Митрополит Епіфаній та Священний Синод заявили, що вони завершили ліквідацію Київської патріархії Української православної церкви Київського патріархату. Це неправда! Церкву не можна ліквідувати... Ми будемо боротися за Київський Патріархат до останнього", - заявив Філарет.

Він також в черговий раз розкритикував ПЦУ, звинувативши помісну церкву в "залежності від грецької традиції".

Нагадаємо, в грудні 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

Однак 14 травня 2019 почесний патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

У свою чергу на засіданні Синоду Православна церква України 24 травня висловила повну підтримку предстоятелю, митрополиту Епіфанію.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об'єднання "Українська православна церква Київського патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. А згодом синод підпорядкував ПЦУ всі парафії та монастирі Київського патріархату.

Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі