Фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір" Умерову в СІЗО Сімферополя досі не надають медичну допомогу

Поділитися
Фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір" Умерову в СІЗО Сімферополя досі не надають медичну допомогу © Крымская солидарность
За словами адвоката, нещодавно у Шабана Умерова був серйозний серцевий напад.

Фігуранту другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Шабану Умерову, який не так давно переніс серйозний серцевий напад, як і раніше не надають медичну допомогу в СІЗО-1 окупованого Сімферополя, повідомила "Кримська солідарність". За словами адвоката Назіма Шейхмамбетова, до Умерова приходив прокурор.

"Сьогодні мені вдалося побачитися в слідчому ізоляторі з Шабаном Умеровим. Мета мого візиту була, в черговий раз, дізнатися чи надається йому медична допомога. На даний момент медична допомога з моменту мого останнього візиту і моїх заяв йому більше не надавалася", - повідомив адвокат.

Шабан Умеров розповів захиснику, що до нього приходив прокурор. Зокрема кримчанин розповів йому про те, що йому не надають медичну допомогу.

"Ми зі свого боку сподіваємося, що найближчим часом йому буде надана належна медична допомога, оскільки це людина вже немолода, яка має ряд захворювань та у разі не надання такої допомоги з'являється ризик якогось критичного погіршення. Тому, щоб цього не допустити, ми зі свого боку звертаємося у відповідні органи і Шабан Умеров теж на своєму рівні звертається за допомогою в медично-санітарну частину СІЗО", - додав Шейхмамбетов.

Адвокат додав, що Шабан Умеров подякував усім за підтримку його самого і його сім'ї, і передав всім привіт.

На початку грудня Назім Шейхмамбетов повідомляв про те, що у Шабана Умерова критично погіршився стан здоров'я. Зокрема, у Шабана Умерова стався серцевий присутп.

Шабана Умерова затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня. Росія звинувачує їх у "тероризмі" і "екстремізмі" за активну проукраїнську і громадянську позицію. Місцезнаходження одного із затриманих тоді кримчан Едема Яячікова невідомо, після обшуків і затримань він пропав без вісті.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 18 грудня 2019 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила нову резолюцію захисту прав людини в анексованому Росією Криму.

Вона стала четвертою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні кілька років. Окрім іншого, в документі засуджуються масові затримання активістів і захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи "Кримська солідарність". Росію також закликали припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за вираження думок. При цьому РФ не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилося.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі